HCB Karviná
Zápasy
st 9.10.2019 |

V dohrávce 5. kola jsme jednoznačně přehráli Brno

Zápasové menu

Po víkendovém pohárovém programu jsme roznými nohami naskočili do Strabag Rail Extraligy. Hostili jsme tým SKKP Habdball Brno, který před sezónou výrazně posílil. A utkání dopadlo na jedničku, svého soupeře jsme jednoznačně přehráli.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Zejména obrana 1 - 5 byla hodně dobrá, pohyblivá a dostatečně důrazná. Soupeři nepovolila moc prostoru ke střelbě, a co přece jen přešlo přes obranu, tak chytil spolehlivě chytající "Nemo" v naší brance. Brzy jsme vedli 2:0 po pěkných brankách Soláka. Poté jsme ale také my hledali přesnou mušku. Obrana nadále fungovala výborně, hosté se pravidelně prosazovali vlastně jen ze sedmiček, ale v útoku to nebylo ono. Zbytečnými chybami nebo nepřesnou střelbou jsme se připravovali o větší náskok. Až v poslední pětiminutovce první půle jsme přece jen našli střeleckou mušku a do přestávky jsme navýšili náš náskok na výraznější rozdíl sedmi branek.

Definitivní zlom nastal s nástupem do druhého poločasu. Hosté už vůbec nestíhali zachytávat naše útoky a ve 36. minutě byl stav 19:7. Trenér Michalisko mohl střídat sestavu, pustit postupně na palubovku všechny hráče z lavičky. V padesáté minutě byl stav 28:16 a od debaklu zachránila hosty až poslední desetiminutovce. Ta byla hodně rozháraná, rozkouskovaná a příliš házenkářské krásy nepobrala. A právě v této pasáži hosté, přece jen, odvrátili debakl a snížili na konečný rozdíl šesti branek. Nutno říct, že dnes to pro ně byl spíše lichotivý rozdíl. Vzhledem k dění na palubovce mohl (a měl) zápas skončit podstatně větším rozdílem.    

Další zápas budeme hrát v sobotu v jedenáct hodin na palubovce brněnských Maloměřic. Takže nás čeká v jednom týdnu jakési brněnské dvojutkání. Držte palce, ať přivezeme z utkání se zatím posledním týmem Strabag Rail Extraligy další dva body.   

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: „Dnes nás domácí jednoznačně předčili. Individuální kvality domácích hráčů jsou jinde než těch našich. Naši hráči jako by se zalekli velkého jména HCB Karviná a sami jsme tak domácím zápas zjednodušili. Karviná na nás vysunula obranu a naše spojky si s tím nevěděly rady. Zasloužená porážka"

Nemanja Marjanovič, brankář HCB Karviná: „Letošní Brno je úplně jiným týmem, než bylo to loňské. Ale přesto jsme jednoznačně vyhráli a upřímně - měli jsme vyhrát aspoň o patnáct branek. A není to naše chyba ani zásluhou Brna. Potom se říká, že letošní liga je vyrovnaná a každý může porazit každého.... "

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Dá se říct, že jsme ovládali zápas. Vedli jsme už o třináct branek a předčili jsme hosty ve všech činnostech. Vytáhli jsme obranu 1 - 5 a tím jsme Brno asi překvapili. Určitě s tím nepočítali, protože ji hrajeme strašně málo. Moc si s tím nevěděli rady a my si aspoň mohli tuto obranu pořádně procvičit. Jsem rád, že si mohli zahrát všichni hráči, jen je škoda že v posledních deseti minutách se z toho zápasu stala bramboračka a hosté mohli snížit na celkem uspokojivý rozdíl."

Fotogalerie