HCB Karviná
Zápasy
ne 2.4.2023 | Ivo Dudek

V nejkratším možném čase postupujeme do semifinále!

Zápasové menu

I ve třetím utkání jsme potvrdili roli favorita série a nikoho jsme nenechali na pochybách o tom, že jednoznačně patříme do semifinále. Stejně si vedl Talent Plzeň a také Lovci z Lovosic. A právě na ty v semifinále narazíme.

O osudu třetího utkání čtvrtfinálové série jsme rozhodli už v první půli. I přes to že na samém začátku ještě vyhrával Jičín, dokázali jsme brzy vývoj zvrátit a dominovat utkání. Do přestávky jsme si vytvořili vysoký náskok, když jsme vedli 17:9. Dařila se nám pestrá hra v útoku, dohrávky do křídel, která byla v utkání velice produktivní. Také obrana hrála odpovědně, domácí jsme příliš nepouštěli do střeleckých pozic, a když už se to jičínským povedlo, v brance často naráželi na spolehlivě chytajícího Mokroše.

S nástupem do druhého poločasu jsme náskok ještě navýšili a místy byl až dvanáctibrankový. Na 28:16 v náš prospěch znovu navyšoval ve 48. minutě technickým zakončením Patrik Fulnek a poté jsme se nadlouho střelecky odmlčeli. Do hry se dostal mladý Prašivka, který získával cenné zkušenosti v play-off.Domácí využili našeho polevení k tomu, že částečně dokázali snížit náskok, nicméně na našem přesvědčivém vítězství a postupu do semifinále už nemohli nic změnit.

Naposledy dokázal Jičín s námi vyhrát v roce 2018 a tím jsme tuto úspěšnou sérii dále prodloužili.

Nyní už se můžeme chystat na semifinálovou sérii s Lovosicemi. Ty letos podávají konstantně dobré výkony a tak se určitě máme, spolu s námi, našimi věrnými fanoušky, na co těšit!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Petr Mašát, trenér Jičína: „Gratuluji Karviné k postupu. V sérii byla jasně lepší, dominantnější. Přesto i dnes jsme si dokázali vytvářet šance, ale brankář Mokroš prokazoval své kvality. Jsem rád, že to kluci nezabalili a hráli až do konce. Karviná byla lepší a my musíme pracovat jinak a líp, abychom takové soupeře dokázali více potrápit."

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„„Postoupili jsme do semifinále a tak hodnocení je určitě pozitivní. Na druhou stranu jsme dva poločasy z těch tří utkání odehráli hodně slabě. Dnes jsme zahráli slušný první poločas, v druhém jsme po prostřídání sestavy par zbytečných chyb znovu udělali. V semifinále nás, jak už jsme si nějakou dobu mysleli, čekají Lovosice, které letos podávají dobré vyrovnané výkony, jsou dobře posílané a mají rozhodující zápas doma. Budou pro nás velkou výzvou.“