ne 13.11.2022 | Redakce

V nervózní a dramatické bitvě jsme podlehli Plzni

Nejočekávanější zápas víkendu se pyšnil parádní návštěvou. Do haly STaRS v Karviné si našlo cestu 1050 fanoušků a ti vytvořili tomuto šlágru kola opravdu parádní atmosféru a mohutně podporovali svůj tým.

Denis Harabiš skóroval jako první, ovšem Plzeň stav rychle otočila. Karviné se podařilo dorovnat, jenže pak během necelé minuty a půl opět zaúřadovala Plzeň a trefila se třikrát. Náskok si udržovala až do 21. minuty. Tehdy se opět dostali do vedení domácí. Díky dobře zvládnutému závěru poločasu ale Západočeši znovu otočili a dvoubrankový náskok si na druhou půli přenesli. Poslední mnuta nám totiž bohužel nevyšla. Prohrávali jsme 14:15 a útočili na vyrovnání. Dominik Solák vyslal pár vteřin před koncem na branku hostů parádní dělovku podstřelem ale ta pouze orazítkovala břevno a odrazila se od brankové čáry do rukou plzeňského brankáře. Ten okamžitě vystřelil přes celé hřiště a Martin Galia při rychlém návratu do branky jeho ránu trochu přeběhl, šáhl si ještě na míč, ale brance nezabránil. A tak jsme šli do šaten za stavu mínus dvě branky, místo remízy.

Po přestávce jsme se snažili rychle snížit a podařilo se nám to po minutě a půl. Oba týmy v druhém poločase aktivně bránily a na palubovce se odehrávala házenkářská bitva o každý míč, ve které obě lavičky často dávaly najevo nesouhlas s verdikty sudích. Za prvních 14 minut druhého poločasu padly jen čtyři úspěšné trefy. O trochu vpředu byli ale většinou hosté. Nicméně několikrát jsme dokázali v nervózní bitvě srovnat. Oba týmy skórovaly ještě několikrát, ale rozdílovou brankou zůstala sedmička z času 29:21, kterou proměnil Nikola Kosteski. Trenér Brůna si ještě vzal oddechový čas a měli jsme příležitost srovnat. Jenže naši rozehrávku vystihl Jan Chmelík a do prázdné branky pečetil výhru Západočechů.

Petr Štochl, trenér Plzně: „Hrál se podle mého názoru klasický zápas Karviná Plzeň posledních let. Tedy plný emocí, a pevně věřím, že tak jako v posledních letech, i kvalitní házené. Ty zápasy jsou v drtivé většině velmi vyrovnané. Dnes jsme byli úspěšnější my, vyhráli jsme v Karviné a to se často nestává. Jsem pyšný na kluky, že ten zápas vybojovali a vydřeli.“

Václav Franc, pivot HCB Karviná:
„Minulý týden jsme odehráli dva dobré zápasy proti Rahovci a Lovosicím a mysleli jsme si, že naše hra bude mít vzestupnou tendenci. To se bohužel dnes nepotvrdilo. Musím si to vyhodnotit, vyříkat. Tohle se nám prostě doma nesmí stávat. Chceme hrát o titul a to si nemůžeme dovolit doma prohrávat.“