ne 15.5.2011 | Ivo Dudek

V nervózním závěru jsme uhájili výhru

Do dnešního utkání s Plzní jsme šli s jasným cílem - pokud chceme získat nějakou medaili, musíme vyhrát. A to se podařilo, byť se vítězství nerodilo vůbec lehce. Po celý průběh zápasu jsme měli mírně navrch, ale rozhodující náskok se nám vybudovat nepodařilo. A tak se rozhodovalo v dramatické koncovce, kterou jsme zvládli lépe my.

Nástup do utkání vyšel podstatně lépe hostům z Plzně. Ti se totiž dvěmi brankami ujali vedení 2:0 a my jsme po opatrném rozjezdu zvládli kontrovat až ve čtvrté minutě z ruky Vojty Petrovského. Ny začátku se o naše branky postaral hlavně právě Vojta s Jožem Hantákem. Ten v osmé minutě vyrovnával svou druhou brankou na 4:4. Hosté potom ještě dvakrát šli do vedení o jednu branku, nicméně od 16. minuty, kdy jsme se ujali vedení 8:7, jsme až do konce byli o krůček napřed my. Do konce poločasu jsme si vytvořili tříbrankový náskok a s hvizdem rozhodčích svítil na světelné tabuli stav 14:11 v náš prospěch. Velkou měrou se na vybudování tohoto náskoku podílel Lyžwa, který se rozstřílel a konto soupeře v celém zápase zatížili 11 brankami!

A byl to právě Krzysztof, který měl velkou zásluhu i na dobrém vstupu do druhé půle. V 36. minutě jsme již vedli 17:12 a mohlo se zdát, že utkání se dohraje v trochu poklidnější atmosféře. Opak byl pravdou. Tak jako skoro ve všech jarních zápasech přišla naše slabší chvíle a hosté toho využili k dotažení. Velkou zásluhu na tom měli Škvařil s Bryknerem, kterým v této fázi zápasu spadlo do naší branky doslova vše. Trenér Kostelník reagoval změnou brankářů - Drápala nahradil Lefan a vedl si velmi dobře. Prezentoval se řadou dobrých zákroků a přispěl k tomu, že jsme ani jednou nedovolili hostům vyrovnat.

Poslední čtvrthodina se hrála už bojovná dramatická házená ve které nikdo nechtěl dovolit soupeři skórovat. Branek už moc nepadalo, oba brankáři předvedli řadu zákroků včetně chycených sedmiček. V poslední desetiminutovce jsme už my skórovali jen jednou a hosté dvakrát! Uhájili jsme tak cenné nejtěsnější vítězství a bodově se tak dotáhli na Zubří.

Vladimír Haber (Plzeň): Nezbývá než pogratulovat domácím k vítězství. Vlastně celou dobu vedli a z tohoto pohledu to vítězství je určitě zasloužené. My jsme udělali nějaké chyby, které jsme v posledních zápasech nedělali. Jednak v obraně, kde jsme věděli co soupeř hraje a přesto jsme z těchto situací dostávali góly. A v útočné fázi jsme dělali technické chyby. Celkově se dá říct, že to bylo zejména pro diváky zajímavé utkání s dramatickou koncovkou.

Martin Kostelník (HCB OKD): Souhlasím s hodnocením pana Habera. My jsme si utkání zdramatizovali sami svou nedisciplinovaností kolem 40. a 50. minuty, stejně jako posledně na Dukle, kde nás to stálo body. Dneska málem taky ale v nervózní koncovce jsme tentokrát body vybojovali.