ne 5.3.2023 | Ivo Dudek

V oslabené sestavě jsme podlehli lídrovi tabulky

Fandové možná před odjezdem k tomuto utkání do Plzně postřehli vyjádření našeho trenéra.

Ten si byl dobře vědom zátěže hráčů a také so je ještě čeká. A proto se rozhodl nechat odpočívat některé opory: „Nachlazení, náročný program ligy, evropský pohár a nyní i nominace Soláka Patzla do národního týmu k velmi důležité kvalifikaci s Islandem, jsme se rozhodli tyto hráče v Plzni pošetřit. Využijeme ho k doléčení a odpočinku našich nejvíce vytěžovaných hráčů, prohlásil před utkáním trenér Brůna. A určitě to nebylo snadné rozhodování, ale věříme, že bylo správné.

A jak trenér před utkáním řekl, tak se také stalo. Nenastoupili Solák s Patzlem v poli a v branci chyběli pro nemoc Mokroš a pro účast na reprezentační akci žen v roli trenéra brankářek nemohl jet ani Galia.

Neúčast těchto opor byla záhy poznat. Během sedmi minut si domácí vypracovali náskok čtyř branek (5:1). Ten jsme ještě záhy dokázali srovnat. Dalších 15 minut se pak hrálo vyrovnaně. Ve dvacáté minutě Fulnek snižoval na 9:8. Pak ale domácí převzali otěže zápasu. Posledních deset minut první půle jednoznačně patřilo Plzni. Ta si vytvořila před přestávkou náskok šesti branek.

I v druhé půli domácí nepustili své vedení, spíše jej ještě navyšovali. Naši hráči, kteří nastoupili pouze s deseti hráči v poli, nestíhali na branky domácích odpovídat a náskok narůstal. Chvílemi byl dokonce dvanáctibrankový a utkání, které v tabulce v podstatě nic neřešilo tak doběhlo v poklidu ke konci.

Ještě nás čeká poslední kolo Chance extraligy, když budeme hostit Prešov. Ani ten zápas nemůže nic změnit na našem třetím místě po základní části. Teď už jen čekáme, kdo nakonec skončí na šestém místě, a kdo tedy bude naším soupeřem ve čtvrtfinále. A vzhledem k tomu, že je situace v tabulce mezi šestým a jedenáctým místem hodně našlapaná, zatím se nedá vůbec předjímat, jak to dopadne

​Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Nebyl to klasický zápas proti Karviné, protože oba týmy byly oslabené. Víc to uškodilo soupeři, který přijel bez dvou gólmanů, Galii a Mokroše, a chyběli mu i reprezentanti Patzel se Solákem. Ale i nám chybělo pár hráčů, Stehlík, Kosteski, Říha a Škvařil. Naštěstí to vzal na sebe Tomáš Nejdl, který podal skvělý výkon. Ale líbilo se mi, jak se s tím popasovali i mladíci, zejména Bláha, Dubský a Zeda. Z vítězství máme radost, udělali jsme další krok k tomu, abychom byli po základní části první. Nicméně minimálně jeden zásadnější zápas proti Karviné nás teď čeká ve 2finále Českého poháru, to bude jiné utkání.“
Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„Přijeli jsme bez několika opor a chtěli jsme ten zápas jen odehrát. V tabulce se už se nemůžeme posunout nahoru ani dolů. Bez čtyř tak kvalitních hráčů bylo skoro nereálné v Plzni vyhrát, protože Talent hraje doma jako stroj. Brzy poznala, že jsme oslabení a dávala tam dorostence. Já jsem rád, že se nikdo nezranil, důležitější pro nás bude 2finále Českého poháru. V něm jde o trofej, bude to mít úplně jiný náboj. Tentokrát nešlo o nic.“
Tomáš Nejdl, hráč Talent tým Plzeňského kraje:
„Karviná sice nenasadila některé hráče, ale my jsme jí chtěli ukázat, že do Plzně se nejezdí zápasy jen tak odehrát. Chtěli jsme potvrdit sílu. Mně to tam v úvodu napadalo, ale taky jsem byl tak vyšťavený, že jsem už v 11. minutě musel jít střídat. První akci jsme měli domluvenou, vzal jsem to na sebe a proměnil jsem, pak už to šlo dál. Jsem za to rád. Teď ještě musíme zvládnout zápas v Kopřivnici, abychom základní část dotáhli k prvenství. Ale nečeká nás tam nic jednoduchého. Kopřivnice potřebuje body, aby postoupila do play-off. Bude to možná ještě těžší než ty předchozí zápasy.“