ne 18.12.2016 |

V poslední letošním utkáni extraligy jsme porazili Brno

Před utkáním si mohli přítomní diváci v hale všimnout vzkazu od fanoušků pro jednoho z našich hráčů - Tomáše Mlotka. Ten se totiž rozhodl spojit svůj další profesní život s armádou ČR a dnes se představil v našem dresu naposledy. Neradi jej ztrácíme, nicméně jeho rozhodnutí musíme respektovat.

Na začátku utkání se dařilo o poznání více hostům, kteří v sedmé minutě vedli 5:3. Poté jsme se začali prosazovat podstatně více my. Hráči, většinou po pěkných kombinacích, přesně zakončovali a dařily se jim i rychlé útoky. Hosté se trochu trápili v koncovce když zakončovali nepřesně a také náš brankář Witkowski jim řadu příležitostí chytil. Naopak Bavlnka v brance hostů měl trochu smůly, když si často na naše střely "sáhl" ale přece jen skončily v jeho brance. V patnácté minutě jsme vedli už 9:5 po šňůře šesti přesných tref do sítě Brna a položili jsme tak základ dnešnímu úspěchu. Hráči Brna se sice v dalším průběhu ještě dokázali dotáhnout na kontakt (10:9) ale tento těsný, jednobrankový rozdíl ve skóre byl poslední. Naši hráči brzy zase odskočili a měli v utkání přece jen navrch. Do poločasu jsme vedli opět o čtyři branky.

Toto vedení jsme si udržovali i po začátku druhého dějství. Až pětiminutovka mezi 42. a 47. minutou rozhodla o osudu utkání. Dobře chytající Witkowski chytil hostům čtyři tutovky a my naopak čtyřikrát v řadě skórovali a utekli jsme tak soupeři na rozdíl osmi branek. Do konce jsme už hosty nepustili do hry a v poslední pětiminutovce si mohli zahrát i hráči z lavičky, kteří obvykle příliš šancí nedostanou. Toho hráči hostů využili k malé korekci výsledku ale i přes to jsme vyhráli rozdílem sedmi branek.

První z malého dvojzápasu z Brnem jsme tak zvládli lépe než hosté. Společný souboj, ale na palubovce Brna, si oba týmy zopakují už v úterý 20.12. To se totiž bude hrát čtvrtfinále ČP a vítěz tohoto duelu se dostane do Final4 Českého poháru. Takže opět bude o co hrát - určitě dobře víte že tuto cennou trofej letos obhajujeme.

Zdeněk Missbach, trenér SKKP Hanball Brno: „Dnes jsme bohužel nepodali dobrý výkon. Hráli jsme moc jeden na jednoho a obrana domácích na to byla dobře připravena. V druhém poločase jsme navíc vytvořili hodně technických chyb. Ve chvílích kdy ještě šlo s utkáním něco udělat jsme neproměnili tutové šance a nabídli tak domácím aby v poklidu dokráčeli k vítězství.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Jsme samozřejmě spokojeni. My i hráči jsme dnes jednoznačně chtěli jít pro dva body a od začátku to bylo vidět. Kluci plnili co jsme si řekli, bojovali a s výjimkou samotného konce kdy jsme postavili hráče, kteří obvykle moc nehrají, jsme byli po celou dobu o něco lepším týmem. Takže jsme rádi, že jsme tyto body získali, protože na jaře nás čeká řada těžkých utkání venku, ze kterých se budou body vozit obtížně.