so 12.3.2022 | Redakce

V posledním utkání základní části byla úspěšnější Plzeň

Poslední utkání, které jsme odehráli v Plzni, už z našeho pohledu nic neřešilo. To domácí měli o motivaci postaráno. Potřebovali totiž vyhrát, protože jim hrozilo, že by je na druhém místě mohlo vystřídat Zubří, které souběžně hrálo v Kopřivnici a pokud by vyhrálo, tak by právě plzeňské v tabulce přeskočilo.

Od začátku přibývaly na obou stranách branky dost rychle. Trenér Brůna nechal odpočívat Soláka a na spojce tak dostal hodně příležitostí Mlotek. V útoku se nám dařilo dohrávat pohledné kombinace, zakončovali jsme z nadhazovaček a také často po pěkných přihrávkách do křídel. Také jsme zkoušeli hru 7 na 6. Nicméně domácí pomalu ale jistě přebírali iniciativu, my párkrát neproměnili tutovky. Plzeň se tak v poločase dostala do vedení o tři branky.

Druhý poločas se v mnohém podobal tomu prvnímu. Hodně jsme hráli 7 na 6 a na spojkách zápas odehráli v podstatě jen Patzel s Mlotkem a Fulnekem. Během patnácti minut jsme srovnali náskok domácích a ve 46. minutě jsme šli po šňůře čtyř branek do vedení po přesné trefě Harabiše (20:21). Trenér domácích reagoval oddechovým časem a domácí pak záhy srovnali.

V poslední čtvrtině utkání jsme vyprodukovali více chyb v útoku a domácí trestali. Dostali se do vedení o pět branek a zápas poté už dovedli do vítězného konce. Plzeň tak zůstává na druhém místě tabulky a na našem vítězství po základní části se samozřejmě nic nezměnilo.

Play off začíná o víkendu 26. a 27. 3. 2022 s tím, že se začíná na palubovkách lépe postavených týmů.

Čtvrtfinálové dvojice:

HCB Karviná - KH ISMM Kopřivnice
Talent tým Plzeňského kraje - SKKP Handball Brno
HC ROBE Zubří - TJ Sokol Nové Veselí
HC Dukla Praha - Lovci Lovosice

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Do zápasu jsme šli s tím, že některé hráče pošetříme a vyzkoušíme si celý zápas hru bez brankáře 7na6. Nehráli Solák, Sobol, Růža a jen minimálně Venca Franc. Zápas jsme nerozehráli špatně, vypracovali jsme si spousty šancí, které jsme však hlavně v koncovce proti dobrému brankáři Plzně neproměnili. Vyhráli jsme základní část, trochu zregenerujeme a budeme se připravovat na Play off, kde nás čeká derby s Kopřivnicí.“