st 30.11.2022 | Redakce

V předehrávce 16. kola jsme vyloupili Zubří!

Středeční předehrávka nabídla tradiční derby. Hráli jsme na palubovce Zubří a do haly si našla cestu téměř tisícovka diváků včetně početného zastoupení hostujících fanoušků.

Na začátku utkání se hráči pozdravili, ale pak už začal tvrdý boj o každý míč, jak se na pořádné derby sluší. Prvních pět minut se týmy ve skórování střídaly, pak se ale třikrát v rychlém sledu trefili Harabiš, Fulnek a Solák. Ujali jsme se tak vedené o dvě branky. Zubří ale dokázalo rychle srovnat. Oba celky se do vedení následně dostaly několikrát, ale s blížící se přestávkou to byli pro změnu domácí, kdo si vytvořil při našem oslabení náskok. Ve 28. minutě vedli dokonce o tři branky. Závěr první půle ale patřil nám a dokázali jsme snížit na pouhou jednu branku.

Druhá část jsme začali lépe my. Domácí sice otevřeli střelecký zápis druhého poločasu, ale vzápětí jsme kontrovali, skóre jsme srovnali a dlouhé minuty byl stav velmi vyrovnaný. Na každou podařenou akci dokázal soupeř kontrovat a žádný z týmu nedokázal soupeři odskočit. Vedení o jednu branku se tak přelévalo ze strany na stranu. Vyrovnaná hra pokračovala až do 50. mnuty. V té začala důležitá série čtyř branek v síti Zubří, o kterou se postarali Patzel s Fulnekem a která nakonec i rozhodla zápas. Dostali jsme se totiž do vedení 26:23 a vedení jsme drželi až do koncovky.

Hvězdou utkání byl dvanáctigólový Jonáš Patzel. Zubřanům nepomohl ani fakt, že se z marodky vrátila uzdravená opora Lukáš Mořkovský, jenž se prosadil devětkrát.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Zápas, který měl parametry play off. V prvním poločase nás Krupa, hlavně z dálky 13x chytil, a proto jsme se rozhodli upustit od kombinační hry a utočili jsme na střední blok pouze jeden na jeden, což se nám nakonec vyplatilo. Dobrá obrana s Galiou v brance a snad 100 karvinských fanoušků náš tým vyburcovalo v posledních 10 min k zápasovému obratu.

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří:
„Propadli jsme ve hře jeden na jednoho, to rozhodlo. Zlomilo se to necelých deset minut do konce utkání. Tam je obrovská kvalita Karviné. My jsme se hodně nadřeli na góly. Pro diváky dobrý zápas, pro nás zklamání. Na konci jsme riskovali s obranou 2-4, ale to byla Karviná už rozjetá. Neskutečný Martin Galia, co on je ještě schopný odchytat. My už strašně potřebujeme návrat zraněných.”