HCB Karviná
Zápasy
ne 19.9.2021 | Redakce

V zápase dvou rozdílných poločasů jsme přece jen zvítězili

Zápasové menu

Ve třetím kole jsme hostili Brno. Původně se mělo hrát v Brně, ale po dohodě klubů jsme si vzájemně vyměnili pořadatelství. Proto jsme hráli podruhé za sebou na domácí palubovce a příští týden budeme hrát s Jičínem znovu doma.

V Karviné se ve třetím kole extraligy odehrálo drama, i když to na něj dlouho nevypadalo. Hosté z Brna ukázali svou kvalitu už v minulém kole, kdy v Zubří vedli až do padesáté minuty, ale o vítězství přišli až v koncovce. Nyní v Karviné naopak tahali hodně dlouho za kratší konec, ale s blížícím se koncem naopak sahali po bodu.

Od začátku jsme potvrzovali roli favorita. V brance podával spolehlivý výkon Mokroš, který dostal po výborném výkonu z minulého týdne opět příležitost od začátku, a na druhé straně palubovky přehrávali naši hráči svým pestrým útokem hostující obranu. Poločas byl o sedm branek a vše se zdálo být jasné.

Nicméně druhá půle byla úplně jiná. Střelecká muška našich hráčů odešla a Pšenica v brance hostů čaroval. Vychytával jednu šanci za druhou a náskok se začal snižovat. Na ruce našich se vkradla nervozita a moc nepomohl time out trenéra Brůny a ani střídání brankářů, když Mokrošovi se už tolik nevedlo a vystřídal jej Marjanovič. Ten si připsal dobré zákroky, nicméně hosté nadále snižovali a náš náskok se rozplýval. V 57. minutě už byl po brance Sekuliće pouze jednobrankový a koncovka se změnila v drama. Velmi důležitá pro koncovku byla vyloučení v týmu hostů. V 58. minutě byl za tvrdý faul na brankovišti vyloučen Živanov a o minutu později jeho dva spoluhráči najednou. To Horut po odpískání neodevzdal hned míč a v témže okamžiku měli hosté na ploše větší počet hráčů na palubovce, než měli mít. Hosté tak dohrávali ve třech ale i přesto nás nadále ještě hodně potrápili a utkání nakonec skončilo o pouhou jedinou branku.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Pšenicovi gratuluji k výkonu v Karviné. Mí svěřenci z něj udělali reprezentanta. Ani z vyložených šancí jsme mu nebyli ve druhém poločase schopni dát gól. Nakonec z vyhraného zápasu bylo skoro drama.“

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Do zápasu jsme vstoupili s nějakou taktikou, kterou jsme plnili, Zvládli jsme úvod, ve kterém má Karviná vždy velký nástup. Bohužel jsme to nedokázali dotáhnout. V koncovce jsme měli velký morál, dohrávali jsme ve třech a ani v tomto úseku nás domácí nedokázali zlomit a nakonec jsme prohráli jen o branku. Děkuji Karviné, odehrála super zápas a děkuji našim hráčům. Ukázali srdce, které nám předtím trochu chybělo.”

Fotogalerie