st 1.12.2021 | Redakce

Vítězíme na Dukle a potvrzujeme první místo v tabulce

Náročný podzimní program pokračoval zápasem třináctého kola extraligy na palubovce Dukly Praha. Oba týmy měly za sebou úspěšný víkendový vstup do třetího kola European Cupu. Zatím co Dukla zvítězila v Norsku nad týmem Drammen HK 29:28, tak naši borci vezou z Kypru po utkání s Famagustou náskok dokonce pětibrankový.

Tuto pohodu chtěly oba týmy zúročit právě v dnešní předehrávce. Do ní jsme vstoupili lépe my a po sedmi minutách jsme vedli 5:1. To domácí nijak nerozhodilo a v následující pasáži se uklidnili, zpřesnili hru a ve 12. minutě se po šňůře pěti branek domácí ujali vedení 6:5. Na to reagoval trenér Brůna oddechovým časem, hra se znovu srovnala a několik minut se vedení převalovalo ze strany na stranu. V posledních pěti minutách první půle naši hráči zabojovali a znovu si vytvořili náskok čtyř branek. V první půli se přesně trefovali zejména Solák s Patzlem, kteří zaznamenali shodně po šesti přesných trefách.

Začátek druhé poločasu opět vyšel lépe nám. Náskok jsme navyšovali až na devět branek. Ve 46. minutě navýšil Honza Sobol už na rozdíl devíti branek. Nehrála se nějak pohledná házená, k vidění byla řada technických chyb v útoku a nepřesná ukvapená střelba na obou stranách. Dukla znovu snížila na pět branek ale náskok, který jsme si předtím vypracovali, nám dával dost klidu na to, abychom dovedli bez problémů utkání do vítězného konce. Zajímavostí tohoto zápasu je určitě 100% úspěšnost Nemanji Marjanoviče. Nastoupil totiž jen ke dvěma sedmimetrovým hodům a oba zlikvidoval.

Teď nás už čeká sobotní odveta European Cupu s Famagustou a pevně věříme, že i v tom bude stačit náš náskok pěti branek, který jsme si dovezli z Kypru. Můžete nás přijít podpořit do naší haly nebo držet palce u přímého přenosu, který bude přenášet Sport2 v sobotu 4. 12. 2021 v 16:00 hodin.

Michal Bruna, trenér HCB Karviná: „Jsem spokojen, kluci odehráli dobrý zápas. Dukla byla rozhodně lepší než minule. Doufám, že jsme je moc nenalomili před dalším důležitým zápasem v Evropském poháru, a držím palce, ať to doma zvládnou.“

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Ač jsme prohráli, myslím, že tým podal maximální výkon, jaký jen mohl. Určitě zlepšená hra v obraně, za pozitivní považuji i to, že se v ní objevili i kluci ze střídačky. Na hře byla ještě trochu znát únava z neděle. Věřím, že se dokážeme do víkendu zregenerovat a předvedeme se v plné síle. Myslím, že odhodlání týmu tu je, ještě potrénujeme a v neděli budeme bojovat o postup v poháru EHF.“