ne 28.2.2021 | Redakce

Vítězná jízda pokračuje

Domácí Nové Veselí hostilo v rámci utkání 20. extraligového kola aktuálního lídra tabulky z Karviné.

Domácí Nové Veselí hostilo v rámci utkání 20. extraligového kola aktuálního lídra tabulky z Karviné. Hosté přijeli s jasným cílem nepodcenit soupeře a získat potřebné dva body k pojištění prvního místa v tabulce po základní části. To se potvrzovalo také přímo na palubovce, hráči jako Dominik Solák či Vojtěch Patzel hráli prakticky celý zápas. Do vedení mohli jít po prvním útoku domácí střelci, avšak jejich šance brankář Marjanović za svá záda nepustil. Skóre tak otevřel na druhé straně Solák. Vyrovnávací branku se domácím podařilo skórovat ve 2. minutě zápasu. Veselské hráče sráželo v útoku velké množství technických chyb a nepřesných přihrávek. Přesto se v úvodní desetiminutovce drželi domácí na dostřel dvou až tří branek. Ve 12. minutě neproměnil sedmimetrový hod Vojtěch Patzel, který se v úvodu do svého typického úspěšného střeleckého tempa dostával pomaleji. Domácí chybovali při přechodu do útoku, do vyššího náskoku však nepustil hostující tým dobrými zákroky v brance Michal Studený. Ve 24. minutě zvyšovali hosté už na 15:10. Následující minuty patřily gólově domácím, kteří snížili až na 12:15.

Druhá půle odstartovala se skóre 13:17 a vstup do ní měl určitě lepší tým Karviné. Do hostující branky se postavil Petr Mokroš, který velmi dobrými zákroky dostával domácí střelce do úzkých. Hosté zkušeně a efektivně trestali velké množství technických chyb a zbrklých přihrávek, které domácí v úvodu druhé půle vytvořili. Po pouhých pěti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 15:23. Domácí reagovali oddechovým časem, po kterém přišla také změna v domácí brance, kam se postavil Martin Štohanzl. Domácí se vývojem a nárůstem skóre hostů, které bylo dokonce až jedenáctibrankové, nenechali zlomit. Hráči Sokola chtěli zlepšit svůj dosavadní projev a korigovat proti favoritovi v domácím prostředí skóre. Větší snížení si však hosté pohlídali, zejména díky dobrým zákrokům brankáře Mokroše. V závěrečných šesti minutách zápasu přišla čtyřbranková série domácích a snížení na 26:32. Karvinští přidali v poslední půlminutě ještě jednu branku a odvážejí si z veselské ZDT Arény dva body po vítězství 33:26.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: Bylo to představení čtyř brankařů. Kluci z Veselí i přes nepříznivý stav, který byl chvílemi až o jedenáct branek, neustále na lavičce tleskali a tím vytvářeli aspoň částečně diváckou kulisu, na kterou jsme ve Veselí zvyklí. Byl to sympatický výkon Nového Veselí, i přes nepříznivý vývoj nic nevzdali.

Peter Kostka, hlavní trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Karviná potvrdila své postavení v tabulce a definitivně si pojistila prvenství po základní části aktuální extraligové sezóny. Naši kluci rostou každým zápasem, ale na týmy jako je Karviná to ještě nestačí... Úvodních 25 minut jsme hráli až s přílišným respektem. Navíc nás do kolen dostávaly nevynucené technické chyby, zvláště u hráčů, na kterých naše hra nejen stojí, ale rovněž padá... No bojovali jsme, zvedli se v obraně a především v závěrečném úseku prvního dějství jsme ukázali, co by nás málo zdobit – bojovnost, emoce, jednoduchý přechod a nápaditost v postupném útoku, spojená s aktivním pohybem bez míče a striktní dodržování herního konceptu… Bohužel jsme úplně zaspali úvod druhého poločasu. To mě velmi mrzí, protože se ukázalo, že stále nejsme mentálně dostatečně silní a zvláště v situacích, kdy se nám přestává dařit, chybí na hřišti lídr, který hru uklidní. Je to obrovská škoda, protože během krátkého úseku nám Karviná utekla z mínus čtyři na rozdíl deseti branek. Nezlomili jsme se, vypracovali si řadu čistých šancí po krásných akcích, ale nejednou jsme selhali v efektivitě. Ale jdeme správným směrem, jen potřebujeme vyřešit několik slabin v našem herním výkonu a především vychovat na hřišti lídra.“

Martin Štohanzl, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Myslím si, že Karviná dnes opět jako celé jaro, zahrála výborný zápas. Ze začátku obou poločasů a hlavně toho druhého jsme udělali hodně technických chyb, které nás srazily. Karviná nám odskočila do většího rozdílu a pak už si to hlídala a zápas se vlastně „dohrával“. Ale nezabalili jsme to a v posledních patnácti minutách druhé půle jsme podali dobrý výkon. Pokud se ptáte na přípravu na konkrétní střelce, tak asi jak na které. Konkrétně třeba na Petra Širokého, kterého zmiňujete, asi úplně ne, toho neznám. Ale na hráče jako Vojta Patzel, Dominik Solák určitě ta příprava je.“

Jan Užek, pivot HCB Karviná: „První poločas mohl působit v útoku možná trochu chaoticky, ale je to dnes třináctá výhra v řadě, jsme na vlně, za což jsme samozřejmě rádi. Veselí podalo sympatický výkon, ale druhý poločas perfektně vyšel Petrovi Mokrošovi, který zavřel bránu. V útoku se nám dařilo vsítit jednoduché branky. Jsou to další dva body, jeli jsme sem s cílem nepodcenit soupeře a zvítězit. Jsme rádi za další výhru, protože ke každému soupeři je třeba přistupovat s respektem.“

Dominik Solák, levá spojka HCB Karviná: „Určitě jsme si těch pár dní, které jsme na přípravu na tento zápas měli, říkali, že nesmíme zápas podcenit. Přestože je Veselí ve spodních vodách tabulky, tak je to kvalitní manšaft, mají skvělé hráče. Byla to prostě naše povinnost tento zápas nepodcenit a od začátku do toho vstoupit. Začátek byl vyrovnaný, což byl vlastně i u nás doma s Veselím. Pak jsme se nějakým způsobem odtrhli a myslím si, že rozhodl nástup do druhého poločasu a bojovnost. Ta nás v těch posledních zápasech zdobí. Pokud se ptáte na absenci fanoušků na zápasech, tak jsme si už asi nějakým způsobem zvykli. Přece jen ty první zápasy nebyly úplně ideální, všichni jsme se v tom jakoby hledali. Věřím, že i dneska by tady byla skvělá atmosféra, protože ta je tady ve Veselí vždycky. Bohužel to musíme brát tak jak to je a doufat, že ti diváci s námi za nějakou dobu zase budou moci být. Ale teď musíme být rádi, že tu házenou