ne 3.9.2023 | Redakce

Vítězná premiéra a Solákův návrat. Karviná vysoko přehrála Strakonice

Házenkáři Baníku vstoupili do nového ročníku Chance Extraligy vítězně. Před domácími fanoušky porazili 32:14 Strakonice.

Karviná rozehrála proti Strakonicím sezonu i před rokem. Tehdy Baník vyhrál o 13 branek, tentokrát zvítězil ještě vyšším rozdílem. „Začínat proti Karviné je pro nás nesmírně složité. Nevíme, jak bude začátek vypadat, je tam spousta chyb a nesehranosti," poznamenal strakonický kouč Michal Zbíral.

Domácím fanouškům udělal radost návrat Dominika Soláka, který se ošklivě zranil ve čtvrtém finále loňské sezony. Proti Strakonicím byl ovšem zpátky v základní sestavě a hned v první minutě otevřel skóre utkání.„Za Dominika jsem moc rád, pomalu se zase začíná dostávat do herní pohody," řekl trenér Baníku Michal Brůna.

Karvinští od začátku dominovali a ve čtvrté minutě vedli po dvou rychlých brankách Petra Širokého 3:0. Až pak se poprvé prosadily i Strakonice, které si však jinak s domácí obranou a velmi dobře chytajícím Petrem Mokrošem nevěděly rady. Baník svůj náskok postupně navyšoval a ve dvacáté minutě vedl už 14:2. V závěru první půle přidal dvě branky Ondřej Skalický, následně Strakonice neproměnily sedmičku a po gólu Davida Růži se šlo do kabin za stavu 21:6. „Z naší strany to byl slušný poločas, výborný výkon podal brankář Mokroš," uvedl Brůna.

Ve druhé půli jako první udeřily Strakonice, žádné drama se ale nakonalo. Baník už sice nepokračoval v kanonádě z prvního poločasu, došel si však pro pohodovou výhru. „Ve druhé půli jsme však nenavázali na dobrou obranu z prvního poločasu a soupeř nám nasázel více gólů, než bych si s takovým týmem představoval," upozornil trenér Brůna. Karviná potvrdila roli favorita, hosté se vrací na jih Čech s nepořízenou. „Myslím, že výsledek je krutý, ale asi odpovídá tomu, jak na tom týmy jsou. Jsem rád, že jsme bojovali a že jsme se nevzdali, ale byly tam hloupé chyby. Musíme se od toho odpíchnout a připravit se na pro nás důležité zápasy," uzavřel sobotní partii strakonický trenér Zbíral.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:

Slušný první poločas z naší strany. Výborný výkon brankáře Mokroše. V druhém poločase jsme však nenavázali na naší dobrou obranu z prvního poločasu a soupeř nám nasázel více gólů než bych si s takovým soupeřem představoval. Jsem rád za Dominika Soláka, který poprvé nastoupil po zranění z finálového zápasu s Plzní a začíná se pomalu dostávat do herní formy.

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921:

Myslím, že výsledek je krutý, ale asi odpovídá tomu, jak na tom týmy jsou. Jsem rád, že jsme bojovali a že jsme se nevzdali, ale byly tam hloupé chyby. Musíme se od toho odpíchnout a připravit se na pro nás důležité zápasy.