ne 14.11.2021 | Redakce

Vítězná série skončila v Lovosicích

Každá série jednou končí a ta naše vítězná skončila v na palubovce Lovosic. Domácí byli od začátku o krůček lepší a nakonec zaslouženě zvítězili.

Skóre zápasu otevřel Trkovský dvěma góly, na 1:2 snižoval Vojtěch Patzel. Dvoubrankové vedení vrátil domácím gólem do prázdné brány brankář Hrdlička. První komplikace Lovců přišla hned v sedmé minutě, kdy dostal červenou kartu Daniel Zourek, čehož Karviná využila a vyrovnala. V jednobrankovém vedení držel v dalších minutách svůj tým Jaroslav Trkovský, vyrovnávací góly zaznamenali Solák a Patzel. Do trháku se dostaly Lovosice v jednadvacáté minutě, kdy zvyšoval na 9:6 Tim Jenko Bogdanić, Jaroslav Trkovský o chvíli později na 11:7. Hostující házenkáři ještě snížili na rozdíl dvou branek, závěrečné minuty první půle ale patřily opět domácím. Lukáš Malý upravil stav na 14:9, tečku za prvním dějstvím udělal ze sedmimetrového hodu hostující Ondřej Skalický.

Lovosice nás nepouštěly na dostřel ani po přestávce, pouze jsme opakovaně snížili na rozdíl tří branek, blíž jsme se ale nemohli dostat. Proti byla jak obrana na jedné straně, tak Jaroslav Trkovský na straně druhé. Za stavu 20:17 čtvrthodinu před koncem utkání vstřelil domácí ostrostřelec tři góly v řadě, po něm zvyšoval David Kylíšek na 24:17. Červenou kartu navíc obdržel hostující Patrik Fulnek a o osudu utkání začalo být pomalu rozhodnuto. David Kylíšek zvýšil na 27:20 a následné zásahy Sobola a Růži nic nezměnili na tom, že tentokrát zůstaly oba body v Lovosicích.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: Zápas v Lovosicích jsme nezvládli, od začátku do konce jsme tahali za kratší konec. Nebyli jsme se schopní se prosadit na postavenou obranu 0-6, ale hlavně jsme vybouchli v naší hře 7na6. Je to první prohra po 14 zápasech, musíme se z toho rychle oklepat. Už ve středu hrajeme na Dukle pohár a máme šanci získat znovu sebevědomí, které nám jednoznačně v Lovosicích chybělo. Gratuluji Lovosicím a hlavně Trkovskému k jeho výkonu. Domácí zaslouženě zápas vyhráli.

Jaroslav Trkovský, spojka Lovosic „Utkání jsme jednoznačně vyhráli v obraně. Zneškodnili jsme Soláka i Patzela, kteří se nedostali do střeleckých pozic a když už, brankáři střely pochytali. Mlotek nedokázal najít pivota, tím se nám dařilo v obraně. Formu jsme dokázali přenést i do útoku a všechno bylo super.“

Roman Jelínek, trenér Lovosic „Za nás obrovská spokojenost, protože jsme se na utkání připravovali velice důkladně a zvládli jsme ho po taktické stránce velmi dobře. Podařilo se nám přikrýt přihrávky do pivota a střelbu z dálky. Zápas jsme vyhráli obranou, protože jsme se dostali pod třicet obdržených gólů, navíc s takovým protivníkem... Každý z týmu předvedl výkon na hranici možností a budeme na to chtít navázat.“