HCB Karviná
Zápasy
st 9.12.2020 | Ivo Dudek

Vítěznou šňůru jsme nepřerušili ani v Zubří

Zápasové menu

Středeční předehrávku čtrnáctého kola jsme zvládli bez problémů a potvrdili jsme roli favorita.

Do Zubří jsme jeli v pozici lídra tabulky a tudíž jako favorit. Domácí před sezónou razantně mladili tým a do týmu se posunula řada hráčů z dorostu. Nicméně si nevedou vůbec špatně a jejich výsledky to potvrzují.

Nedal se tak čekat jednoduchý zápas ale hned od začátku jsme přece jen měli navrch. Ujali jsme se rychle vedení a pestrá hra v útoku, dobrá obrana a zákroky Nema v brance záhy položily základ k vybudování našeho náskoku.

Domácí nestíhali bránit naši první ani druhou vlnu útoku a už v patnácté minutě jsme vyhnali z branky domácích zkušeného Malinu. V první půli se dařilo na rozehrávce Slávkovi Mlotkovi, který měl potřebný tah na branku a také zvládal s přehledem rozehrávat. I jeho zásluhou poločas skončil o deset branek a naše pozice před druhou půlí byla velice komfortní.

A zřejmě i právě s vědomím tohoto náskoku jsme při nástupu druhé půle mírně polevili a naše hra už nebyla tak precizní. Nárůst náskoku se zastavil a čím dál víc bylo jasné, že o vítězství jsme rozhodli zejména výborným výkonem v poločase prvním. Domácí trochu ztratili svůj respekt a dokázali se přece jen více dostávat do střeleckých pozic, které proměňovali. Nicméně nejblíže se dostali na rozdíl šesti branek za stavu 19:25, když se dvakrát v rychlém sledu prosadil domácí Hlinka. Na to stejnou mincí vzápětí zareagoval Skalický a náš náskok opět narostl. Koncovka se už tak dohrával podstatě v klidu a dokráčeli jsme si pro zisk dalších dvou bodů.

Potvrdili jsme roli lídra tabulky a teď máme dost času připravit se na poslední letošní utkání, ve kterém přivítáme v sobotu 19. 12. v šestnáct hodin Kopřivnici.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „S první půlí mohu být velice spokojen, s druhou moc ne, ale výhry si cením, Zápas, v němž vedete v poločase o deset, vás o přestávce chtě nechtě přinutí se uspokojit a trochu to podcenit, což byl náš případ. My jsme mohli prostřídat, ale ne natolik, abych byl spokojen. Chtěl jsem vidět v akci další hráče, jenže jsem nechtěl riskovat nějaké závěrečné drama. Zubří dalo tři branky za sebou, vytáhlo na nás obrany 3-3 nebo 2-4, se kterými jsme měli trochu problémy a oni se k nám přiblížili na šest gólů, přesto jsme to celou dobu kontrolovali.“

Michal Tonar, trenér HC Zubří:
„Pro nás byla první půle taková malá katastrofa. Karviná nás překvapila tempem v útoku, hrála důrazně, přesně, rychle, což naše mladé kluky asi zaskočilo. Z toho pramenily chyby, byli jsme nějací zabrždění. Zřejmě tam byl velký respekt, což na jedné straně chápu, mladí se učí, ale okamžitě musím dodat, že tohle by se nám nemělo stávat. Takový herní projev je v domácím prostředí nepřípustný. Celkově nemůžeme být spokojeni. Soupeř byl výborný, my se sice herně zvedli, ale bylo jasné, že Karviná polevila a stačilo jí jen udržovat si svůj náskok,“