st 1.11.2017 |

Vítězství po výborném prvním poločase!

V předehrávce sedmého kole jsme zavítali na palubovku nedalekého Frýdku Místku, kde se nikdy nehrálo lehce. Domácí posílení tím, že se jim vrátili do sestavy Petrovský a Strack, určitě pomýšleli na to, že oba bodu zůstanou doma. To jsme jim ale překazili.

Hned od začátku utkání jsme se pustili do domácích opravdu s vervou. Brankové skóre utkání otevřel po krásném uvolnění na brankovišti Zbránek a vzápětí jej napodobil Slávek Mlotek. Domácí pak také kontrovali ale poté skóre nějakou dobu tak trochu stagnovalo. V desáté minutě byl stav 3:4 v náš prospěch a poté přišla pasáž, ve které nastartoval náš brankostroj Michal Brůna. Čtyřmi brankami v rychlém sledu pomohl k vybudování náskoku a když se přidal se svými brankami i Marek Monczka, byl brzo náš náskok až desetibrankový. V 25. minutě totiž na světelné tabuli svítilo skóre 7:17. Dobrým výkonem k tomu určitě přispěl Marjanovič v naší brance, který zastínili Pyška v té domácí. Připisoval si jeden zákrok za druhým a vybízel tak své spoluhráče ke skórování z rychlých útoků. V přestávce byl stav 12:20 a to znamenalo pro naši lavičku velkou spokojenost.

Ta byla ale asi až moc velká. Domácí přece jen zlepšili svůj výkon, v brance se chytil dorostenec Cáb a náš brankostroj se trochu zasekl. Naši hráči polevili v nasazení a soustředění. Nicméně velký náskok z prvního poločasu byl dostatečný a i přesto, že domácí z něj trochu ukrojili, nebylo jim to moc platné. V podstatě bez problémů jsme výborně rozehrané utkání dotáhli do konce a nepřipustili jsme žádný zvrat. V předehrávce sedmého kola jsme si tak připsali další dva body do tabulky extraligy.

Na domácí palubovce se opět představíme v neděli 12.11. To budeme hostit nelehkého soupeře - HBC Jičín. Věříme že nás přijdete opět v hojném počtu podpořit a pomůžete nám k zisku dvou bodů. My pro to na palubovce uděláme vše!

Marek Michalisko, trenér HCB: Musím kluky pochválit za první poločas ale druhý jsme doslova odchodili. To si ještě probereme na tréninku. Myslel jsem že kluci dostanou volno ale nebude tomu tak. Musí se pořádně zpotit, když dnes druhý poločas odehráli jak se říká v suchém tričku. Vím, že to bylo pod dojmem vysokého náskoku ale to tak nemůžou dělat.

Lubomír Kavka, trenér SKP F.M.: Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme hráli hodně špatně. Nefungovala obrana a brankář Pyško v podstatě nic nechytil. V druhém poločase jsme už začali lépe bránit a slušně zachytal dorostenec Cáb. Takže druhý poločas jsme vyhráli ale obdržených 20 branek v tom prvním, to se nám nemůže stávat.