HCB Karviná
Zápasy
ne 13.4.2014 |

Vydřené dva body se Zubřím

Zápasové menu

Dnes dopoledne jsme sehráli další utkání nadstavbové čísti Extraligy. tentokrát jsme hostili tradičního rivala ze Zubří. Byť jsou letos oba týmy až ve skupině o 7. - 12. místo a nedostaly se do bojů o přední příčky, dal se čekat vyrovnaný, dramatický zápas. A to se také stalo.

Začátek nám vyšel výborně. Byli jsme aktivnější a celkem snadno jsme se dokázali prosazovat. V jedenácté minutě jsme vedli 6:2 a mohlo se zdát, že vývoj zápasu budeme držet pevně ve svých rukách. To ale nebyla pravda. V dalším průběhu totiž Valaši ze Zubří dokázali vývoj zvrátit a hra byla vyrovnaná. Ve 21. minutě hosté vyrovnali na 9:9. Další okamžiky patřily nám. A zejména Martinovi Valovi. Ten totiž dokázal v rychlém sledu třikrát za sebou přesně zakončit. Utekli jsme tak hostům na pětibrankový rozdíl 15:10. Ti ale přece jen v poslední minutě dvakrát skórovali a tak se šlo do šaten za stavu 15:12.

Druhá polovina zápasu začala opět lépe pro naše barvy. Z rukou Vučkoviče a Chudoby jsme vsítili dvě branky a náskok byl znovu pětibrankový. Pak ale následovala nepovedená pasáž, kdy naši hráči trávili více času na trestné lavici než na palubovce a hosté využil sérii našich vyloučení ke srovnání i přesto že ve hře 3 - 6 dokázal skórovat Tomáš Mlotek. Ve 43. minutě šli Zubřané poprvé do vedení (19:20) po brance Šlachty. A 52. minutě už dokonce hosté vedli o dvě branky (23:25) a drama mohlo vrcholit.

Tak se také stalo. Naši hráči dřeli a nechtěli nechat body hostům. Dvakrát se trefil Vučkovič, Paululik využil brejk a v 58. minutě bylo vyrovnáno! V 59. minutě ale po faulu na brankovišti proměnil svůj třetí sedmimetrový hod Šlachta a hosté opět vedli. Svoji bojovnost pak předvedli naši hráči. Dvěma přesnými trefami v poslední minutě jsme přece jen dokázali zvrátit vítězství na svou stranu. Vyrovnával Honza Užek a poslední zápis do střelecké tabulky utkání zaznamenal z rychlého útoku, po technické chybě hostů, Martin Vala.

Další domácí utkání nás čeká po sérii tří venkovních až 11. května. To budeme znovu v 10:30 hodin hostit Zlín. Jste srdečně zváni.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jaroslav Hudeček (HCB) - Utkání jsme měli dobře rozehrané a jsem přesvědčen, že kdybychom hráli disciplinovaně tak jako jsme začali, tak jsme jej mohli zvládnout podstatně líp. Vlastními chybami jsme pak hosty pustili hosty do hry a když jsme šli dokonce do tří proti šesti dokonce šli do vedení. Tím hosté ožili, hráli na hranici tvrdosti a všechny hráče to bolelo. Jsme rád, že jsme to nakonec přece jen zvládli.

Jiří Kekrt (Zubří) - Bylo to utkání s řadou chyb na obou stranách. Nám zklamaly opory na postech spojek a to bylo v konečném účtování cítit.

Fotogalerie