HCB Karviná
Zápasy
ne 24.3.2019 |

Vyhráli jsme i podruhé a v sérii vedeme 2:0

Zápasové menu

Porazili jsme v nedělním dopoledni své frýdecko-místecké kolegy v rámci čtvrtfinále play off i podruhé a v sérii hrané na tři vítězství vedeme 2:0 na zápasy.

Nedělní druhé utkání čtvrfinálové série bylo v mnohém podobné tomu prvnímu, sobotnímu. Opět se ujali na krátkou dobu hosté, kteří se ctí prali jak s naší obranou. Hráli s velkým nasazením jak v obraně tak v útoku. Nicméně, stejně jako v sobotu jsme se brzo ujali otěží zápasu my. Opět jsme obranu domácích přehrávali kombinační hrou, se kterou si hosté mnohdy nevěděli rady. Na naše branky  dokázal nejčastěji odpovídat frýdecký Kocich. Ten se ale ke smůle hostů zranil už v patnácté minutě duelu a rozšířil už tak početnou marodku Frýdku-Místku. To byl stav 8:6 pro Karvinou a z těch šesti branek hostů dal sám Kocich pět.

Na naší lavičce už seděl i Michal Brůna ale ani dnes do hry nezasáhl. Vlastně nebylo třeba. Jeho kolegové na palubovce se totiž opět rozehráli k výbornému výkonu a se soupeřem se věděli rady i bez jeho zkušeností. Vzhledem k vývoji utkání dokonce trenér Michalisko stáhl ze hry už v prvním poločase i Marka Monczku a dal velký prostor ke hře uzdravenému Romanovi Čosikovi. Ten jej využil a bylo vidět, že rychle zapadl mezi ostatní spoluhráče a rozehrává se po zranění do dobré formy.

Do přestávky jsme si opět vybudovali náskok a hned po přestávce jsme dali v rychlém sledu další dvě branky.  O osudu utkání tak bylo v podstatě rozhodnuto. Oslabení hosté už, přes veškerou snahu a bojovnost, nedokázali nijak zdramatizovat vývoj utkání a dohrálo se v poklidné atmosféře.

V sobotu tak pojedeme do Frýdku Místku s náskokem dvou bodů a budeme mít šanci sérii ukončit v co nejkratší době. Přijeďte nás podpořit a pomoct nám k postupu do semifinále. Vždyť bez Vás a Vašeho povzbuzování by to hráčům tak nešlo! Velmi Vaši podporu oceňují. 

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Cíl jsme splnili. Vyhráli jsme i druhý zápas, nikdo se nezranil a přesně to jsme chtěli. Soupeř byl oslaben a dnes se zranil i Kocich, jenže na to se nemůžeme dívat, musíme hrát svoji hru. Trochu jsem hráče upozorňoval právě na to, aby při vědomí absencí v kádru hostů nepodcenili přístup k utkání. To se nestalo a mám tak důvod ke spokojenosti. Teď se musíme připravit na příští týden. Jaké ty zápasy budou, záleží i na tom, jestli se soupeři dají nějací hráči dohromady.“

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek Místek: „Zasloužené vítězství domácích. Rozdíl v kvalitě a zkušenostech byl patrný. My jsme už před startem série věděli, do čeho jdeme a s kým do toho jdeme. Bylo by pro nás něco ohromného, kdyby se nám tady tento víkend podařilo uspět. Pro naše mladé hráče je to velká zkušenost a věřím, že se to jim a také nám jako klubu v budoucnu určitě vrátí.

Vojta Petrovský, spojka Frýdku Místku: „Nedokázali jsme čelit soupeři, který hraje výborně, a když si k tomu vezmete, že máme tolik zraněných, tak jsme jednoduše nebyli schopni konkurovat. Ze základní sestavy nám zbyli asi dva hráči, dohráváme to s dorostenci, v tomto směru pro nás byl celý ten dvojzápas těžký. S Karvinou se nikdy nehraje lehce, ani když jsme v kompletním složení. Mají velkou kvalitu na spojkách na křídlech, perfektní spolupráci s pivotem, nabíhají přesně tam, kam mají a to se těžko brání.“

Roman Chosik, spojka HCB Karviná: „Samozřejmě jsme velmi spokojeni. Zvládli jsme dva zápasy a čeká nás ale vyhrát ještě ten třetí. Musíme se na to dobře připravit. Jsem rád, že jsem se dal po zranění dohromady a můžu naskočit do play off. Cítím se velmi dobře a do týmu jsem rychle zapadl.“

Fotogalerie