Z Brna jsme přijeli s prázdnou
26.09.2016  |

Utkání v Brně vyznělo pro domácí, kteří podali dobrý výkon. Stav byl vyrovnaný pouze cca 15 minut, když Marek Monczka srovnával na 7:7. Poté si domácí vypracovali náskok a ten udržovali v podstatě až do konce utkání.

Diváků: 215

SKKP Handball Brno: Bavlnka Jiří, Zaplatílek Karel, Hlípala Luboš, Hubáček Jan 7, Musil Jan 1, Zima Tadeáš 1, Dostalík Michal 3, Mičola Tomáš 1, Havlát Jiří 2, Musil Tomáš 1, Koubek Lukáš 4/1, Kučera Vít, Hastík Viktor 6/2, Ipser Jan, Stein Adam 3, Weintritt Lukáš 2.

Trenér: Zdeněk Missbach, Vedoucí: Pavel Čejka

HCB Karviná: Nolč Daniel, Tabara Jiří, Mokroš Petr, Monczka Marek 6, Hanisch Libor 1, Geist František, Křístek Daniel 1, Plaček Jan 1, Radčenko Alexander 1, Drzyzga Marek 1, Wozniak Adam, Mlotek Slavomír 2, Užek Jan 4/2, Mlotek Tomáš 1, Frančík Lukáš 6, Užek Jiří 2.

Trenér Radek Bartošic, vedoucí: Marek Michalisko

V poločase byl stav 17:13 pro domácí a to nebyla situace ještě tak beznadějná, pokud bychom při vstupu do druhé půle zapnuli na vyšší obrátky a dostali domácí pod tlak. To se ale nestalo - spíše naopak. Domácí třemi rychlými brankami v řadě utekli na 20:13 a v podstatě tak rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Největším problémem pro nás v tomto utkání byla naše malá produktivita v útoku, kdy jsme neproměnili řadu stoprocentních šancí. To domácí zkušeně trestali a tak přes veškerou snahu se nám nepodařilo na domácí dotáhnout.

V dalším kole nás čeká v neděli v 10:30 na domácí palubovce souboj s Kopřivnicí, která v sobotu vzala bod prvním Lovosicím. Takže opět nelehký zápas. Věříme, že nás přijdete povzbudit a pomůžete nám k zisku důležitých bodů.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Missbach, trenér SKKP Handball Brno: „Mohu konstatovat obrovskou spokojenost s výkonem celého týmu. Hráli jsme dobře v obraně, což podpořili vynikajícími zákroky oba naši brankáři. Bavlnka i Zaplatílek to vychytali v těch fázích, kdy se soupeř mohl ještě dotáhnout. V útoku jsme v druhé půli hráli pestřeji, vypracovali si až devítibrankový náskok, možná rozhodla i větší šíře našeho kádru, možnost protočit na hřišti více hráčů.“

Radek Bartošic, trenér HCB Karviná: „Dneska jsme jednoznačně selhali v útoku a při proměňování příležitostí. Vždyť jsme nedali více než dvacet náskoků nebo vyložených šancí! Proto se zrodil takový výsledek. Nás brankáři v určitých chvílích moc nepodrželi, ale musíme se z toho oklepat a posunout se dál.“