pá 22.10.2021 | Redakce

Z Frýdku Místku vezeme oba body

I přes výrazně oslabenou sestavu jsme dokázali porazit domácí Frýdek Místek. Díky výbornému výkonu v prvním poločase jsme si vytvořili náskok, který se nakonec ukázal pro osud zápasu rozhodující.

Při pohledu do zápisu utkání bylo jasné, že jsme k utkání přijeli v kombinované sestavě. Vůbec neodcestovali Solák s Růžou a Urbańským, Užek byl pouze na lavičce a do utkání vůbec nezasáhl ani Harabiš. I přes tyto komplikace jsme do zápasu vstoupili výborně. Opět výborně fungovala obrana a za ní znovu výborně chytal Marjanovič. Je třeba říct, že domácí měli místy i smůlu, trefili několikrát tyč, ale co šlo na branku tak spolehlivě likvidoval Nemo. Ve dvacáté druhé minutě jsme vedli 10:4 a ve dvacáté šesté už dokonce rozdílem osmi branek (13:5). V koncovce poločasu domácí přece jen našli svou ztracenou střeleckou mušku a třemi brankami v řadě přece jen korigovali na poločasový rozdíl pěti branek. A to v házené není náskok, který by byl rozhodující. Pořád měli domácí o co hrát.

Náskok zhruba čtyř až pěti branek jsme udržovali i podstatnou část druhé půle. Ve 45. minutě Vence Franc dával na 16:21 a vlastně nic nenasvědčovalo tomu, že by koncovka měla být nějak dramatická. Nicméně poslední desetiminutovka přece jen přinesla dramatickou podívanou. Naši hráči, kteří nemohli vzhledem k užší sestavě příliš střídat, vytvořili pár chyb, domácí se dostali na dostřel dvou branek a zápletka byla na světě. Ještě když byli v rychlém sledu, z různých důvodů, vyloučeni Noworyta a Fulnek a my šli do čtyř. Poté jsme bohužel nastoupili ke hře v pěti a na světě byl další trest za příliš velký počet hráčů na hřišti. Poslední minutu jsme tak odehráli dokonce ve třech, ale to už nic nezměnilo na tom, že jsme vyhráli a dvě branky. Marjanovič totiž bravurně zneškodnil zakončení Chudoby ze šesti metrů z volné ruky a bylo vymalováno. A to ještě v posledních vteřinách, které odehráli zkušeně Sobol, Patzel a Skalický, mohl posledně jmenovaný navýšit na 24:27, ale mířil jen do břevna. To už nic nezměnilo na tom, že jsme nakonec z Frýdku odvezli oba body a pokračujeme letošní extraligou nadále jako jediný neporažený tým.

Před reprezentační přestávkou nás ještě čeká domácí utkání s Maloměřicemi. Budeme se na Vás těšit v naší hale v sobotu 30.10 v 18:00 hodin.

Popis není dostupný.

Děkujeme fanouškům za podporu

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Velmi těžký zapas, chyběli nám dva hráči do obrany a dva na střídání do útoku. Chtěl bych klukům poděkovat za odvedený výkon a za to že dodrželi taktiku, kterou jsme si domluvili. Dřeli na doraz. Gratuluji Frýdku k výkonu, pod vedením Dana Vala udělali velký progres. Nesložili zbraně a tlačili nás až do dramatické koncovky. Přeju jim, ať už to zlomí a začnou sbírat body.“

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Rozhodl už první poločas, ve kterém jsme udělali hrozně moc chyb. Navíc nás vychytal Nemo Marjanović, který chytal fantasticky. První poločas jsme nezvládli. A těžko se hraje proti Karviné, pokud máte manko pět či šest branek. Druhý poločas jsme to zkusili otevřít, riskovat, hnát to, protože jsme věděli, že Karviná má nějaké zraněné hráče a mohou tak být unavení. To se nám povedlo, ale ve chvílích, kdy jsme se mohli dotáhnout na rozdíl jediné branky, zase vytáhl Nemo Marjanović nějaký důležitý zákrok nebo jsme neproměnili vyloženou šanci. A to se proti soupeřům, jakým je karvinský Baník, vymstí. Proti takovým protivníkům musíme hrát šedesát minut, bez nějakých hluchých pasáží. Shořeli jsme jako několikrát předtím na neproměňování šancí. Ale taky si musíme uvědomit, s kým jsme hráli. Zatímco Karvinští přijeli odpočinutí, možná měli i společný oběd, tak devadesát procent našich hráčů bylo celý den v práci a večer ještě nastoupili do tak těžkého utkání. A to nám ještě chyběl nejzkušenější hráč Tomáš Sklenák, který tvoří hru celého družstva. Hlavně v rozhodujících, klíčových situacích byla jeho absence znát. Tím ale nechci snižovat výkon Karviné, která byla lepší a zaslouženě vyhrála. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří vytvořili bouřlivou kulisu a hodně nám pomohli hlavně ve druhém poločase, kdy jsme stahovali náskok Karviné.“