ne 25.2.2018 |

Z Lovosic jsme přivezli cenný bod

Ve šlágru kola jsme dokázali na horké Lovosické půdě doslova "urvat" bod. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a z tohoto pohledu je remíza nejspíše spravedlivá.

Jen do dvanácté minuty měli navrch domácí. Ujali se vedení o tři branky. Jako by se naši trochu pomaleji dostávali do tempa po dlouhé cestě. Navíc jsme se museli srovnat s absencí našeho nejlepšího střelce Marka Monczky. A to se nám postupně dařilo. V patnácté minutě byl stav srovnán. Dařilo se nám v obraně a z rychlých útoků jsme se následně prosazovali. A od této 15. minuty se už až do konce utkání nepodařili ani jednomu z týmů své vedení navýšit na více než dvě branky. Na naší straně střeleckou odpovědnost na sebe brali zejména Slávek Mlotek s Michalem Brůnou. K nim se přidal i Honza Zbránek, který proměňoval brejky. Na straně domácích to byl zejména Jirka Motl, který se dokázal proti naší obraně a Nemovi v brance prosazovat. Zůstal ale trochu osamocen. S blížícím se koncem poločasu se nám podařilo, právě zejména už jmenovaným Brůnovi a Mlotkovi, odskočit na rozdíl dvou branek a vybojovat si tak aspoň malou výhodu do druhé půle.

Nicméně nebylo to nic platné. Úsek mezi 30. a 40. minutou nám příliš nevyšel. Dali jsme pouhé dvě branky ale ani domácí nebyli, naštěstí, o moc úspěšnější. Oba týmy vyprodukovaly zbytečné technické chyby, které pramenily ze snahy o rychlou hru. V padesáté minutě se domácí po dlouhé době ujali vedení a do poslední desetiminutovky vcházeli s nejtěsnějším vedením 19:18. Koncovka tak slibovala drama, jaké sluší utkání dvou týmů z čela tabulky. A opravdu tomu tak bylo. Na obou stranách se překonávali gólmani - jak Adamík v té domácí tak Marjanovič v naší. Přece jen ale s blížícím koncem měli trochu navrch domácí. V 55. minutě měl náskok dvou branek ale koncovka z naší strany byla v režii Michala Brůny. Ten nejprve proměnil sedmičku na a snižoval na 23:22 a poté ve hře 7:6, bez Marjanoviče v brance, vybídl ke skórování krásnou zadovkou Zbránka na křídle, a nakonec opět při hře bez gólmana, sám zaznamenal poslední dvě branky našeho týmu, včetně té vyrovnávající, deset sekund před koncem. Stanovil tak konečný stav 25:25, který vzhledem průběhu asi nakonec brali oba trenéři.

Oba celky tak potvrdily dobrou jarní formu. Jak domácí, tak my jsme totiž v letošních západech Strabag Rail extraligy nebyli poraženi. V dalším, už 18. kole se po dvou venkovních utkáních představíme na domácí palubovce. Budeme hostit Frýdek Místek, který se pod vedením zkušeného kouče Kekrta zvedá a taká na jaře sbírá body. Takže nás nečeká nic snadného!

Přijďte nás povzbudit v tom, abychom i v neděli 4.3., potvrdili letošní extraligovou neporazitelnost! Srdečně všechny zveme.

Václav Toman, asistent HK FCC Město Lovosice: „Dnes to byl pro nás strašně důležitý zápas, ve kterém jsme chtěli Karviné odskočit na rozdíl tří bodů. Bohužel průběh zápasu tomu nenasvědčoval a my jsme nakonec rádi za získaný bod, byť jsme měli v samém závěru dvě vyložené šance utkání rozhodnout v náš prospěch. Karviná přijela do Lovosic výborně připravená a my jsme se nedokázali vypořádat s vysunutou obranou a spoluprací karvinských spojek a pivota. Děkujeme všem našim fanouškům za podporu.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Po průběhu zápasu jsme rádi za bod, když jsme v závěru utkání prohrávali již o dvě branky. Pochopitelně nemohu být spokojený s velkým množstvím technických chyb a řadou neproměněných šancí. Byl to rozhodně pro diváka dramatický zápas, i když ne tak házenkářsky pěkný. My jedeme dál, čekají nás další těžké zápasy a i nadále budeme bojovat o první čtyřku.“