ne 27.1.2019 |

Z Nového Veselí vezeme cenné dva body

Naše první letošní extraligové utkání nás zavedlo na palubovku Nového Veselí. A to bývá doma velmi nepříjemným soupeřem. Vždyť mu před tímto zápasem patřilo třetí místo tabulky Strabag Rail extraligy.

Utkání pro nás začalo velmi dobře. Výborně fungovala obrana a za ni hned od začátku chytal velmi spolehlivě Nemanja Marjanovič. I domácí obrana hrála dobře, a tak míče v sítích gólmanů nekončily zrovna často. Skóre utkání otevřel ve 3. minutě domácí Bartůněk. V páté minutě odpověděl naší první brankou Honza Užek, který proměnil přihrávku na brankoviště. Vzápětí jsme se dostali do vedení když Marek Monczka bezpečně proměnil sedmimetrový hod.

V dalších minutách jsme si pomalu budovali náskok. Nemo chytil sedmičku a přidal další zákroky. V 13. minutě jsme vedli 6:2 a domácí si vybrali oddechový čas a ten zafungoval. Domácí totiž začali, pomalu ale jistě, náskok stahovat. K tomu jsme ale přispěli i my. V koncovce poločasu jsme totiž nepřesnou koncovkou nechali vyniknout Víťu Schamse v brance Nového Veselí a do šaten se nakonec šlo za stavu  9:10 v náš prospěch.

Hned na začátku druhé půle domácí dokonce srovnali, když se prosadil Dodica, nová posila Nového Veselí. Srovnání ale nemělo dlouhého trvání. Opět jsme si budovali náskok a přebírali pomalu ale jistě otěže utkání. Své kvality předváděl náš nový hráč Roman Chosik, který právě ve Veselí v minulosti působil. Proti svým bývalým spoluhráčům se prosadil v druhém poločase celkem čtyřikrát. Dařila se nám hra 7:6 a náskok narůstal. Ve 47. minutě navyšoval Michal Brůna už na 20:15 a my tak šli do poslední čtvrtiny zápasu ve velmi výhodné pozici.

Ještě pět minut před koncem to nevypadalo, že bude koncovka nakonec tak dramatická. Vedli jsme totiž 24:19. V úplném závěru nás ale zklamala koncovka a domácí nakonec snížili na rozdíl pouhé jediné branky. To už ale nezměnilo nic na tom, že jsme si z palubovky třetího týmu tabulky odvezli cenné dva body. To že se v Novém Veselí nevyhrává snadno dokládá i to, že jsme v této sezóně teprve druhým týmem, kterému se to povedlo. Tím prvním byly Hranice v osmém kole.

V dalším kole budeme na domácí palubovce hostit 3.2.2019 v tradičním čase 10:30 Kopřivnici, která včera trošku překvapivě ztratila bod za remízu s Brnem na domácí palubovce. Srdečně zveme!

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Odehráli jsme velmi dobré utkání proti v současnosti asi nejlepšímu českému týmu. Výsledek je pro nás možná až moc krutý. Podle mě jsme podali dobrý výkon, a i za bojovnost jsme si bod zasloužili. V první půli jsme nedali tři sedmičky a dvě střely do prázdné branky, a to možná rozhodlo. Museli jsme proti tak silnému týmu neustále dotahovat, což nás stálo ohromné množství sil. I při absenci Adama Ptáčníka tým ukázal obrovský charakter, favoritu vzdoroval a málem sahal i po bodu, což je velký příslib pro další zápasy“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Věděli jsme, že nás ve Veselí čeká ohromně těžké utkání. My jsme sice v každém poločase vedli o čtyři až pět branek, ale domácím se vždy podařilo skóre dotáhnout. Byl to dramatický a bojovný zápas a jsme rádi, že jsme vyhráli.“