ne 11.9.2011 | Ivo Dudek

Z Plzně přivážíme vydřený bod

Dnes dopoledne jsme zahájili na horké palubovce Plzně nový ročník Tipgames Extraligy. Byli jsme zvědavi jak tento křest ohněm dopadne. Sehráli jsme sice řadu přípravných utkání ale vždy až ostré soutěžní klání ukáže jak je tým připravený. Ukázalo se, že tým je připravený dobře a ze západu republiky vezeme cenný bod.

Začátek utkání vyšel mnohem lépe domácím. Ti se totiž, zejména díky tomu, že jsme se nemohli prosadit v útoku, ujali rychle vedení a v desáté minutě byl stav dokonce 5:1 pro domácí. Až v desáté minutě zaznamenal naši druhou branku střelou z dálky Sliwka. Snížil tak na 2:5. Domácí ještě dokázali dvakrát skórovat ale následující minuty patřily našemu týmu.

Mezi 15. a 25. minutou jsme díky pozorné obraně a zákrokům Lefana nedovolili domácím skórovat a v útoku se začal prosazovat náš tradiční střelec - Vojta Petrovský. Ten se po zdravotních problémech v přípravě přece jen dokázal na start soutěže dát dohromady a byl velmi platným hráčem. Stal se dokonce našim nejlepším střelcem s šesti zásahy. A tak jsme se tři minuty před koncem poločasu poprvé u utkání ujali vedení. Domácí ještě v 30. minutě srovnali Bečvářem ze sedmimetrového hodu a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 9:9.

Podle malého počtu vstřelených branek bylo patrné, že obrany obou týmů měly navrch nad útoky. Oba týmy zřejmě chtěly právě dobrou obranou utkání rozhodnout. A tak se ani v druhé půli nekonaly žádné střelecké hody. Týmy se střídaly ve vedení o pouhou branku a vše se schylovalo ke dramatické koncovce. Před koncem utkání - mezi 52. a 54. minutou získali domácí tříbrankové vedení 20:17 a s našimi nadějemi na zisk bodů to nevypadalo dobře. Ale díky bojovnosti, opět pozorné obraně, výborným zákrokům Kuby Lefana a střelecké pohotovosti Radka Sliwky, jsme v posledních sekundách dokázali srovnat. Poslední branku vsítil právě Sliwka i přes to, že při střele inkasoval úder loktem do obličeje od domácího Škvařila, který za tento faul inkasoval přímou červenou kartu.

A tak jsme přes nepodařený start utkání získali v Plzni bod. To, jak bude cenný se uvidí v dalším průběhu Tipgames Extraligy a poznáme to podle výsledků našich konkurentů v boji o špici tabulky právě na této plzeňské palubovce.

V naší sestavě jsme byli svědky dvou extraligových premiér našich loňských dorostenců Mlotka a Krahulce. Oba se dokázali i brankově prosadit a tak je zřejmé, že se v konkurenci svých starších kolegů neztratili. Svou premiéru v sestavě mužů si odbyli i Horňák s Vobořilem.