so 27.2.2010 | Ivo Dudek

Z Třeboně vezeme oba body

Předposlední utkání základní části Zubr Extraligy jsme vyhráli. Podobně si ale vedli i naši soupeři z čela tabulky a tak se na bodových rozestupech téměř nic nezměnilo. Pouze první Dukla remizovala v Kopřivnici a její náskok na druhé Zubří tím pádem klesl na tři body. Zřejmě nejvíce sledovaným duelem posledního kola se stane utkání mezi Hranicemi a Plzní, jehož výsledek stanoví složení nejlepší čtyřky před play off.

Začátek utkání byl vyrovnaný a v patnácté minutě měli dokonce mírně navrch domácí, kteří vedli 6:4. Pak jsme ale zabrali a zejména z rychlých útoků se nám dařilo střílet branky. Dali jsme jich šest v řadě, otočili na 10:6 a získaný náskok jsme drželi do konce poločasu.

V druhé půlce nám vyšel začátek, utekli jsme domácím na 23:15 v 43. minutě a dokráčeli pak bez problémů k výraznému vítězství.

Pořád tak držíme naději na čtvrté místo po základní části. V posledním kole totiž, pokud Hranice potvrdí svou dobrou formu z posledních kol v posledním utkání a my nezaváháme s Frýdkem Místkem, tak se posuneme před Plzeň.