so 25.9.2021 | Redakce

Zápas s Jičínem jednoznačně pro nás

Sérii tří domácích zápasů zakončili svěřenci trenéra Michala Brůny sobotním duelem s nebezpečným Jičínem. Tentokrát vyhráli hladce. Na rozdíl od předešlého utkání s Brnem si situaci po jasně zvládnutém poločase nezkomplikovali a dál pokračovali v nastoupeném trendu. O vítězi nebylo zhruba od 20. minuty pochyb.

Na začátku ještě dokázali hosté držet krok. V desáté minutě se dokonce hosté dostali nakrátko do vedení, když Kovařík skóroval v oslabení a na tabuli svítil stav 4:5 ve prospěch hostů. Toto vedení ale mělo velmi krátké trvání. Skalický, Solák a Harabiš skórovali v rychlém sledu za sebou a Baník si vzal vedení zpět. A to už napořád. V 15. minutě jsme vedli 10:6 a naši hráči opanovali dění na palubovce. Výborně fungovala pohyblivá obrana a nutila tak hosty k častým ztrátám míče. Ty jsme dokázali trestat brankami z rychlých útoků. Za obranou chytal opět spolehlivě Petr Mokroš, který tak potvrzoval svou dobrou fazónu z posledních zápasů.

Do poločasu navýšili naši hráči vedení na velmi slibný rozdíl osmi branek. V nástupu do druhého poločasu jsme nijak nepolevili v tlaku a hráči záhy rozptýlili možné pochybnosti o tom, jestli se náhodou nebude opakovat druhý poločas z minulého týdne. To se v žádném případě nestalo – spíše naopak. Krasojízda pokračovala a náskok narůstal.

Pozorný fanoušek jistě zaznamenal, že v letošní sezóně se často objevují na palubovce všichni hráči z lavičky a není to o tom, že by utkání táhlo pouze nějakých 6 – 7 hráčů. To je určitě dobře s ohledem na to, že nás čeká dlouhá sezóna a blíží se i první duely EHF European Cupu.

Další utkání nás čeká v pátek 1. 10. 2021 v Zubří před televizními kamerami. Pokud nás chcete podpořit, máte možnost se přihlásit na vrátnici klubu k výjezdu na toto důležité utkání. Jak my tak Zubří jsme ještě neprohráli a tak půjde o přímý souboj o to, kdo po pátém kole povede tabulku extraligy.

Cena zájezdu je 150 korun, k absolvování výjezdu budete potřebovat platný́ antigenní test, ne starší 72h nebo PCR test ne starší než týden, případně potvrzení o očkování nebo prodělaném Covidu v posledních 180 dnech.