HCB Karviná
Zápasy
po 10.10.2011 |

Získali jsme dva body v dohrávce 5. kola

Zápasové menu

Čekali jsem těžký zápas se svým sousedem v tabulce. Jak my, tak hosté z Hranic jsme totiž před dnešním utkáním měli stejný počet bodů a tak se dala čekat vyrovnaná bitva. Tato prognóza ale vydržela zhruba do poloviny prvního poločasu. Pak jsme začali získávat převahu a tu jsme nakonec zúročili do rozdílu osmi branek při konečném hvizdu a k zisku dalších dvou bodů.

Jako skoro v každém letošním utkání jsme se rozjížděli pomalu. Ujali jsme se sice vedení brankou Davida Kalouse, ale hosté rychle srovnal a dokonce šli do vedení. My jsme dokázali vyrovnat až v desáté minutě, kdy svou druhou brankou vyrovnával zase David. Poté se rozstřílely naše spojky, Radkové Sliwka a Kružík a šňůrou čtyř branek za sebou donutily trenéra Hranic k neobvyklému tahu - střídání Kučerky v brance. To opravdu není častý jev. Právě jeho dobré výkony totiž bývají základním kamenem bodových zisků Hranic.

Ale ani jeho nástupce v brance si nevedl o moc líp a právě přesnost střelby a rozdílné výkony brankářů, spolu s naší lépe fungující obranou vedly k postupnému získávání rozdílu ve skóre v náš prospěch. Poločas končil našim náskokem o šest branek ale to jen díky nedobře zvládnuté koncovce našimi hráči. Mohli jsme totiž jít do šaten s ještě větším náskokem. Jenže zbytečné chyby v obraně a neproměněné šance tomu zabránily.

Druhý poločas byl velice podobný tomu prvnímu. Naše dobře hrající obranu a spolehlivě chytající brankáři nedovolili hostům pomýšlet na zvrat. Ti se spíš utápěli ve střelecké nemohoucnosti. Svědčí o tom i jejich čtyři neproměněné sedmimetrové hody! A tak většímu rozdílu ve skóre zabránila opět zase naše nedobrá koncovka, kdy jsme polevením koncentrace dovolili hostům aspoň částečně korigovat skóre na konečný rozdíl osmi branek, když chvíli před koncem byl rozdíl už desetibrankový.

Byli jsme svědky pohledného, oboustranně rychle hraného utkání a tak diváci odcházeli z haly spokojeni. Věříme, že jsme vás nabudili a pojedete s námi tento víkend povzbuzovat do Zubří, kde opět budeme potřebovat vaše hlasivky. Čeká nás totiž tradičně velmi těžké utkání s našim věčným rivalem, který má výbornou formu a neztratil dosud ani bod!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Libor Hrabal (Hranice): V prvním poločase jsme byli ve všech směrech horší. Jak naši brankáři, tak naše statická hra vepředu. Karviná byla rychlejší a my jsme byli v roli statistů. Jen v prvním poločase jsme měli snad 16 nevyužitých šancí a osm technických chyb a to se s tak kvalitním soupeřem nedá vyhrát.
Rastislav Trtík (HCB OKD): Myslím, že dnes diváci viděli rychlou pohlednou házenou z jedné i z druhé strany. Vyzvedl bych dva faktory - Pepa Kučerka neměl svůj den, což jsem rád a děkuji mu zato (úsměv) a potvrdilo se, že máme velmi vyrovnanou dvojici gólmanů. Kubovi Lefanovi nevyšel začátek, tak jsem brzy dal šanci Lubovi Drápalovi a ten se odměnil velmi dobrým výkonem. A když se k tomu přidala naše dobře "nabuzená" obrana a přechod do rychlého útoku, tak jsme hosty opravdu přehrávali. Ještě bych chtěl poděkovat divákům, kteří nás pořád povzbuzovali a drželi nás v tlaku a rytmu.

Fotogalerie