čt 16.11.2023 | Redakce

Zpátky na vítězné vlně. Baník ovládl derby s Frýdkem - Místkem

Karvinští házenkáři se vrátili na vítěznou vlnu. Ve středečním extraligovém derby porazili Frýdek-Místek 29:24.

Baník chtěl odčinit sobotní remízu v Novém Veselí, derby ale lépe začal Frýdek-Místek, který ve druhé minutě vedl 2:0. První branku Karviné dal Živanov.

Hosté potom ještě jednou odskočili na rozdíl dvou branek, za pár minut už ale Karviná vedla 4:3. Na začátku jedenácté minuty bylo srovnáno, poté se ovšem prosadili Užek se Širokým a od té doby už domácí celou dobu vedli.

Karvinským skvěle vyšla koncovka prvního poločasu. Od stavu 12:9 dali domácí čtyři branky v řadě a rázem vedli o sedm gólů. Na poločasových 10:16 z pohledu Frýdku-Místku upravil Moješcik.

Domácí vstupovali do druhé půle v oslabení, čehož Frýdek-Místek využil a snížil. Karviná se nemohla šest minut prosadit a náskok se ztenčil na tři branky. Pak se ovšem dvakrát trefil Živanov, jednou Široký a Karviná vedla 19:13.

Svěřenci trenéra Michala Brůny svůj náskok postupně navyšovali a sedm minut před koncem vedli už o devět branek. Frýdek-Místek pak sice skóre mírně upravil, všechny body už ale zůstaly v Karviné.