HCB Karviná
Zápasy
ne 2.3.2014 |

Zůstali jsme o jeden gól před branami horní šestky

Zápasové menu

Dramatické utkání plné emocí na obou stranách skončilo dělbou bodů. A ta nám bohužel nestačí k tomu abychom dosáhli kýženého cíle, postupu do první šestky Triglav extraligy. Přitom bylo vítězství tak blízko. Jako by nám proteklo mezi prsty. Přesto patří velký dík Vám, našim fanouškům za podporu, která nás velmi motivovala.

Po delší době slušně naplněná hala sledovala na začátku jednu milou společenskou událost. Vedení klubu totiž poděkovalo za práci Luďku Drobkovi, který odehrál svůj poslední zápas za HCB Karviná. Potom už začal s napětím očekávaný souboj s Hranicemi o tom, který z těchto týmů postoupí do první šestky. Tuto možnost jsme si vybojovali výbornými výkony v minulých kolech a teď jsme měli tu vzrůstající formu potvrdit.

Hráči nastoupili jako v minulých kolech s nasazením a bojovností. Totéž se dá říct o Hranických a tak se odehrávala vyrovnaná bitva o každý míč. Kluci opravdu dřeli ale ve srovnání s minulými vyhranými duely přece jen něco scházelo. A to byla podpora v brance. Dan Bartoň, který podal velmi dobré výkony v posledních zápasech, nastoupil hned od začátku. Bylo to způsobeno tím, že v Lovosicích se zranil Víťa Schams a nemohl tedy nastoupit. A dnes bohužel chyběl. Bartoňovi se totiž nedařilo a nepomohlo ani prostřídání gólmanů. Dnes dostali šanci všichni tři ale ani jeden se pořádně nechytil.

Na druhé podal výborný výkon Kučerka. Několikrát vychytal například Radima Chudobu z křídla a v průběhu utkání zlikvidoval i tři sedmimetrové hody a další "tutovky". Ale hráči přesto bojovali a zápas byl neustále velmi vyrovnaný. Největší brankový rozdíl mezi oběma týmy byl pouhé dvě branky a většinou v náš prospěch. Až ve 48. minutě se podařilo hostům vývoj otočit ve svůj prospěch (21:23) a s nadějí na naše vítězství už to nevypadalo příliš růžově.

Ale v těchto fázích zápasu se odehrály dvě věci, které nás opět vrátili do hry. Tou první byla odvážná taktika našeho trenéra, který při rozehrávání útoků stáhl z branky brankáře a do pole poslal jako sedmého hráče Slávka Mlotka. Ten vždy rozehrál útok a před zakončením šel opět na lavičku. Tato taktika vycházela výborně. Hráči se vyvarovali technických chyb, po kterých by inkasovali do prázdné branky a naopak dokázali skórovat. Bylo vidět, že tyto akce má tým perfektně secvičené. Druhou věcí, která pomohla týmu srovnat skóre a ve 29. minutě jít do vedení bylo to, že se konečně chytil Dan Bartoň v brance a několikrát vychytal šance hostů. Takže minutu před koncem jsme vedli o jedinou branku a koncovka byla tak opravdu dramatická. Hranice poté dostaly možnost po faulu na brankovišti zahrávat sedmičku a v této činnosti dnes neomylný Galus proměnil.

Ještě jsme sice měli možnost útoku a tím i možnost skórování ale to už se nepodařilo ani přes to, že si naše lavička vzala time out. Zkušení hosté už si vítězství pohlídali a nám zbyl jen smutek jak na palubovce tak v hledišti.

Dnes tedy chyběl opravdu malý krůček ale ten bývá, jak známo, vždy nejtěžší. Kde hledat příčinu toho, že si letos, stejně jako loni, nezahrajeme boje o medaile? Neproměněné dnešní šance či sedmimetrové hody? Dnešní menší úspěšnost brankářů? Myslím, že tomu tak není. Ta příčina je spíše ve ztracených bodech např. ve 12. a 13. kole. To jsme prohráli v Přerově a pak doma se Zubřím. Kdyby.... ale na kdyby se nehraje a tak nezbývá nic jiného než dohrát letošní ročník se ctí a o návrat na vyklizené pozice v horních příčkách extraligy se pokusit opět v další sezóně.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Fotogalerie