so 2.10.2021 | Redakce

Zvládli jsme dramatické derby a vezeme ze Zubří oba body.

První letošní páteční přímý extraligový přenos stanice ČT sport nachystal fandům házené opravdu lahůdku. Setkaly se totiž jediné dva prozatím neporažené celky a navíc to bylo derby mezi tradičními velkými rivaly. Co víc si mohli fanoušci házené v hale i u televizních obrazovek přát.

Do utkání vstoupili o poznání lépe domácí a rychle se ujali vedení. Našim se příliš nedařilo a svými technickými chybami nabízeli domácím skórovat. Ti toho využívali a ve 12. minutě byl stav už 7:3 pro Zubří. Trenér Brůna zareagoval oddechovým časem a ten pomohl k obratu. Ten sice nepřišel hned, protože ještě Mořkovský proměnil sedmičku a Zubří tak navýšilo dokonce na rozdíl pěti branek. V tom okamžiku došlo ke střídání brankářů a do branky šel Nemo Marjanovič. Okamžitě si připsal zákrok a po něm následovala branka z ruky Soláka. Obraz hry se začal měnit, naši přestali chybovat a začala stíhací jízda. Ze stavu 8:3 ve 13. minutě byl najednou v minutě 20. stav 9:9. A začínalo se znovu. Do přestávky vydržel vyrovnaný stav (14:14).

Druhá půle přinesla neméně napínavou podívanou. Přes dobře hrající obrany a výborně chytající gólmany se dlouho nemohli útočníci ani na jedné straně prosadit. Do 37. minuty se měnil stav na každé straně pouze jednou a na tabuli svítilo skóre 15:15. Obě strany zkoušely hru 7 – 6, prostě se s vývojem pokoušely něco udělat. V dalším průběhu získali navrch ještě na chvíli domácí a získali náskok dvou branek (19:17). Nicméně to bylo nakrátko a pokračovala přetahovaná o každou branku. Až poslední pětiminutovka rozhodla o našem vítězství. Marjanovič v naší brance prodal své zkušenosti, zavřel branku a jeho kolegové v útoku toho dokonale využili k rozhodnutí utkání. Osamostatnili jsme se tak na špici tabulky extraligy a zůstali jsme jako jediný prozatím neporažení.

Tento zápas se určitě musel líbit jak fanouškům obou týmů v hale, tak u televizních obrazovek a teď už se můžeme těšit na další duel. V šestém kole pojedeme opět na venkovní hřiště, tentokrát do Hranic.

Peter Dávid, trenér Zubří: „Gratulace Karviné, je silnější a my jsme předvedli maximum, co v nás je. Bohužel jsme dobrý nástup do druhého poločasu nevyužili, bylo to o kvalitě soupeře. Musíme se poučit z chyb, byla to velká škola. Budeme stále makat, abychom se dostali do play-off. Jde vidět, jak nám chybí Dokoupil s Palátem. Byl jsem strašně překvapen, že i když jsme prohráli, tak fanoušci děkovali. Byla to dobrá ukázka české házené.”

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Jsme rádi za dva body za to, že jsme zvládli ten zápas, Byl velice těžký. Myslím, že každý soupeř to tady nebude mít lehké. Gratuluji Zubří k výkonu, jsou mladí, bojují. Atmosféra je tu podobná jako v Karviné, hraje se v ní hráčům dobře.“