HCB Karviná
Zápasy
ne 29.3.2015 |

Zvládli jsme druhé utkání v Zubří

Zápasové menu

O tom, jestli vedeme 2:0 na zápasy se ale bude rozhodovat u zeleného stolu. Dnes jsme totiž nenastoupili k opakovaným sedmičkám, protože podle nás byly nařízeny neoprávněně a tak definitivní tečku za včerejším zápasem udělá až soutěžní komise ČSH ve čtvrtek 2. dubna.

Včerejší kuriózní situace kdy vlastně hráči ani jednoho týmu nevěděli za jakého stavu série se nastupuje, určitě nepřispěla k jejich psychické pohodě. Realizační tým a trenér Hudeček se snažili hráče uklidnit a přesvědčit je o tom, že se mají soustředit pouze na dnešní duel. Obdobné to bylo určitě v týmu domácích.

Našim hráčům se to ale povedlo o poznání lépe a nastoupili k zápasu úplně jinak než včera. Zatím co včera hráli na začátku nedůrazně a nesoustředěně, dnes byla situace opačná. Brzo jsme si vytvořili náskok 4:0 a hráli jsme opravdu dobře. Výbornou fazónu si ze včerejška přenesl Kuba Lefan a když už domácí překonali obranu, často skončili právě na něm. Domácí ale zabojovali a dokázali náš náskok srovnat (8:8). Brzy jsme ale získali zpět převahu a pokračovali v dobrém, soustředěném výkonu. V poli se dařilo Slávkovi Mlotkovi a velmi dobře se prezentoval i Honza Užek. Nedařilo se příliš snad jen našim pravým spojkám Ivkovičovi s Chudobobou. A právě v tomto momentu se ukázalo, že návrat Marka Monczky byl dobrým tahem. Ten totiž na tento post naskočil a podal dobrý výkon. V druhém poločase vstřelil tři pěkné branky.

Vlastně až do konce jsme si drželi náskok třech až pěti branek a dnes jsme vyhráli opravdu zaslouženě na rozdíl od včerejšího šťastného a vydřeného utkání.

Série se teď přesune k nám do Karviné. Bude se hrát v sobotu i v neděli v 17 hodin. Přijďte nás povzbudit v boji o postup do semifinále a vytvořit opět stejně výbornou kulisu jako měla obě utkání v Zubří!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jiří Kekrt, Trenér Gumáren Zubří: „Karviná zahrála koncentrovaněji, cílevědoměji. Jejich vítězství je zasloužené, my na některých postech zahráli pod své možnosti. Na stav série si musíme počkat, hlavně ale musíme dát hráče do kupy, aby se přiblížili svému standardu.“

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „Jsem rád, že v hlavách hráčů nekolovaly ty myšlenky, co a jak bude po sobotním zápase, a že hráli od první do poslední minuty.“