Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2003 vyšly tyto články:

30.1.Vysoká prohra Baníku v Nových ZámcíchNOV - KAR 28:18, 19.kolo | Libor KuligKarviná dala za první poločas jen tři branky a ani zlepšený výkon ve druhém poločase nepomohl k tomu, aby v novém roce 2003 poprvé získali karvinští házenkáři aspoň bod na Slovensku. V bouřlivém ale korektním prostředí sportovní haly v Nových Zámcích karvinský Baník předvedl v prvním poločase ostudný výkon a pouhé tři branky v síti brankáře Meluše jsou varovné. Po vyloučení Mrózka vázla rozehrávka,K arviná však ve druhém poločase zpřesnila obranu a snížila na rozdíl osmi branek, ale na více již neměla. Závěr utkání patřil opět domácím, kteří zaslouženě vyhráli.
28.1.Naši na hostování v zahraničíLibor KuligV pravidelných intervalech se vám budeme snažit přinášet aktuální informace i našich hráčích, kteří jsou stále kmenovými hráči HCB Karviná, ale momentálně hrají na hostování v zahraničních klubech.
26.1.Radčenkova premiéra dopadla dobře Zdroj: iDnes.czV osmnáctém kole interligy mužů se poprvé na přešovské palubovce v utkání s Považskou Bystricou představil v dresu domácích Alexander Radčenko.
26.1.Karviná porazila AllriskKAR - ALL 23:21, 18.kolo | Libor KuligPřestože během prvního poločasu padlo v Karviné celkem jen 18 branek, dokázal Baník ve druhé půli především díky dobrému výkonu osmnáctiletého Michala Mrózka na střední spojce udolat pražský Allrisk 23:21. Nejlepšími střelci vyrovnaného zápasu byli na straně domácích Vašek a v dresu hostí Ťupa, oba nastříleli po šesti brankách. Další domácí utkání hraje Baník v neděli 2.2.2003 od 10.30 hodin, kdy se v Karviné představí házenkáři Dukly Praha.
23.1.Karviná v Bratislavě prohrálaBRA - KAR 28:18, 14.kolo | RedakceOslabený tým Baníku nestačil na devátý tým interligy v dohrávce čtrnáctého kola interligy. I přes porážku zůstává Karviná na druhé příčcce tabulky, Bratislava se posunula na sedmé místo. Napravit nepovedený zápas mají svěřenci Jiřího Nováčka možnost již tuto neděli v zápase proti Allrisku Praha. Utkání začíná v 10:30.
21.1.Brůna se zabydluje v ToulouseLibor KuligKarvinský házenkář si zvyká na nové prostředí. Michal Brůna, nejlepší střelec házenkářů Karviné v letošním ročníku Ligy mistrů, odcestoval v pondělí 13. ledna ke svému prvnímu zahraničnímu angažmá v kariéře. Do konce sezony bude na hostování ve francouzském Toulouse.
21.1.Karviná začíná v BratislavěLibor KuligOdvetnou část HIL 2002/2003 začíná Baník již tuto středu 22. ledna, kdy v 17.30 hodin hraje v Bratislavě. Je to dohrávka 14.kola HIL, které měla Karviná odloženo z důvodu účasti ve skupině Ligy mistrů.Baník se na odvetnou část HIL připravoval již pod vedením nového trenéra Jiřího Nováčka od 6.ledna. Sehrál několik přípravných utkání a na zájezdu v Polsku ve Waszawě obsadil druhé místo.
20.1.Karviná i bez opor uspěla v Polsku Zdroj: iDnes.czKarvinští házenkáři se zúčastnili mezinárodního turnaje ve Varšavě, kde se střetli s předními týmy polské ligy. S bilancí jedné prohry a dvou výher obsadli v konečném pořadí druhé místo. tento výsledek je o to cennější, že Karviná postrádala většinu hráčů svého základního kádru, které nahradili mladíci.
20.1.Junioři stříleli brankyZdroj: iDnes.czMladým házenkářům Karviné je v dresu rerezentačního týmu na turnaji v Bratislavě dařilo a výrazně přispěli svými výkony k celkovému vítězství českého týmu. V zápase se Slovenskem dokonce zazanamenal Horák 9 branek.
20.1.Radčenko nejlepším házenkářem ČRTisková zprávaStřední spojka HCB Karviná Alexandr Radčenko byl v minulém týdnu vyhlášen v rámci exhibice v Jindřichově Hradci nejlepším házenkářem České Republiky za uplynulý rok. Rus s českým pasem přebral totoocenení od svého předchůdce, dalšího hráče Karviné Pavla Juříčka. Radčenko byl navíc byl vyhlášen jako nejlepší střední spojka české házené za uplynulý rok. Z týmu Karviné byl navíc jako nejlepší brankář vyhlášen Martin Galia a cenu pro nejlepšího pivota si odnesl již zmiňovaný David Juříček. Nejlepší házenkářkou roku je Lenka Romanová z Kunovic.
20.1.Radčenko odchází do Tatranu PrešovAleš Koňařík Čerstvý držitel ocenění „Hráč roku“ Alexandr Radčenko opouští kádr Baníku Karviná a minimálně do 30.června bude hájit barvy slovenského Tatranu Prešov. Uvedla to dnes slovenská tisková kancelář SITA. Radčenko odchází na Slovensko s příslibem přednostního práva na uskutečnění přestupu v případě, že nový klub bude s jeho službami spokojen. Karviná tak v Radčenkovi ztrácí jednu ze svých nejvýraznějších osobností.