st 13.1.2010 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - HK KP Brno 41:24 (18:13)

Ke druhému přípravnému utkání jsme si pozvali vedoucí tým první ligy mužů, který má postupové ambice do Extraligy. V naší sestavě se už objevili hráči, kteří si v utkání proti Kopřivnici plnili reprezentační povinnosti. Např. Mrkva, Šulc, Sliwka, Požárek a Lyžwa. Naopak chybí juniorští reprezentanti Monczka, Chudoba a Hanisch.

Hosté se představili ve velice sympatickém světle. Po celou dobu hráli rychlou házenou a až do začátku druhé půle byli našim zdatným soupeřem. Pak se projevila naše lepší fyzická kondice a větší zkušenosti kádru.

O osudu zápasu rozhodl nástup do druhého poločasu kdy jsme šňůrou sedmi branek utekli na 25:14. Ani tento náskok soupeře ale nijak nezlomil a pořád hrál naplno. Utkání bylo kvalitní přípravou a myslím, že bylo pro naši přípravu přínosnější než první příprava s Kopřivnicí.

Stínem jinak povedeného utkání jsou dvě zranění na naší straně. Tomáš Pavlíček půjde na operaci se zraněným pravým loktem a jeho jemnovec Tomáš Mrkva odnesl jeden ze svých zákroků výronem v kotníku.

Sestava HCB OKD: Mrkva, Lefan, Pavlíček 4, Vančo 2, Sliwka 2, Heinz 3, Balwas 3, Faith 4, Hanták 1, Šulc 3, Kružík 4/1, Mrózek 2, Petrovský 7, Požárek 4/1, Ivabnov 1, Lyžwa 1.
Sedmičky: 3/2 - 1/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Paululík, Pavlíček.
Sled branek: 2:0, 5:5, 8:7, 12:8, 16:11, 18:13, 25:14, 28:16, 31:19, 34:21, 37:22m, 38:24, 41:24.