EUROFEST KOPER 2019
16.07.2019  |  Ivo Dudek

EUROFEST KOPER 2019

27. ročníku mezinárodního turnaje EUROFEST KOPER 2019 se ve Slovinsku zúčastnili pod hlavičkou HCB Karviná a RHC Karviná starší žáci. S podporou Moravskoslezského kraje, HCB Karviná, RHC Karviná a rodičů prožili hráči hezký týden na Jadranu.

Turnaj se hrál v halách a na hřištích v Kopru a okolí. V naší kategorii žáků 2004-2005 se turnaje zúčastnilo celkem 28 týmů z různých koutů světa. Družstvo RHC Karviná mělo za soupeře družstva ze Švédska, Francie, Slovinska, Polska a Ruska. HCB družstvo mělo za soupeře družstva z Dánska, Francie, Švédska, Srbska, Slovinska a Taiwanu. Organizátoři připravili pro účastníky turnaje bohatý doprovodný program: Průvod městem, diskotéku, soutěž v karaoke, Miss a Mister Eurofestu, demonstrační zápas házené na vozíku a mnoho dalších aktivit.

Naše výprava byla ubytována ve škole Vojke Šmuc v Izole, kde byla zajištěná i snídaně. Obědy a večeře jsme měli v Kopru. Výhodou této školy byla klimatizace v místnostech, velké prostory a pěkně vybavený sportovní areál. Další výhoda byla, že do centra města nebo na pláž bylo jen několik metrů. Vůbec nám nevadilo, že jsme denně dojížděli do Kopru na utkání nebo na obědy a večeře. S pobytem v Izole jsme byli velmi spokojeni. „Za hráči se přijela podívat spousta rodičů ať už z Karviné, Krmelína nebo Kopřivnice. Svou přítomností a fanděním nám vytvořili krásné, doslova domácí prostředí. Všem moc děkujeme“ konstatuje spokojeně trenérka Jana Hajžmanová.

RHC Karviná reprezentovali hráči HCB Karviná, Klimkovic, Krmelína a Kopřivnice. Družstvo HCB Karviná bylo složeno z hráčů převážně ročníku 2005, doplněných o několik hráčů ročníku 2004. Obě družstva vedli trenéři Jana Hajžmanová (HCB Karviná), Jaromír Petřek (KH Kopřivnice) a vedoucí družstva Daniel Pružinský (HCB Karviná). 

Tým RHC v sedmičlenné skupině obsadil druhou příčku, když po nevydařeném utkání prohrál s družstvem Selestat AHB z Francie. Utkání bylo poznamenáno špatným výkonem brankáře a také někteří klíčoví hráči nemohli zasáhnout do utkání, kdy den předem svou neukázněností v osobním volnu dali přednost zábavě před odpočinkem při důležitosti tohoto utkání, i když trenér Petřek hráče na toto upozorňoval. Navíc bylo smůlou, že ze skupiny postupoval do semifinále jen vítěz skupiny a o další umístění se nehrálo. „Ironií osudu je, že až v semifinále se přišlo na podvody ze strany francouzského družstva Selestat (starší hráči) a jejich utkání bylo kontumováno, ale to jsme se dověděli až na cestě domů. Je otázkou, zda toto družstvo podvádělo i na utkáních ve skupině, ale o tom můžeme jen spekulovat.“ s trochou hořkostí hovoří trenéři Jana Hajžmanová a Jaromír Petřek. Při přepočítání výsledků všech družstev v této kategorii se naše družstvo celkem umístilo na 6. místě z 28 účastníků.

Družstvo HCB Karviná v sedmičlenné skupině skončilo na 3. místě.  Projevila se o rok větší věková i herní zkušenost některých našich soupeřů, hlavně u slovinského družstva RK Sevnica a družstva Hsin Ming z Taiwanu. „Mladší hráči v podstatě neudělali ostudu a s jejich výkonem jsme spokojeni“ hodnotí trenéři Jana Hajžmanová a Jaromír Petřek. Také po přepočítání všech výsledků všech družstev kategorie skončilo naše družstvo na pěkném 11. místě z 28 účastníků.  

 Výsledky RHC Karviná 

RHC : HK Aranas      (SWE)    19:16  

RHC : OAJLP HB      (FRA)     15:12

RHC : Orzel Opole     (POL)     14:13

RHC : RK Břežice      (SLO)     14:8

RHC : S.Petersburg 2 (RUS)      20:8

RHC : Selestat ABH    (FRA)    17:20


Výsledky HCB Karviná

HCB : Frederikshavn     (DEN)        14:13

HCB : HC Marcholsheim (FRA) 1   17:11

HCB : Hsin Ming (TPE)                     9:23

HCB : IFK Tumba (SWE)                 14:8

HCB : RK Junior  (SRB)                   14:13

HCB : RK Sevnica                             8:16

AKTUÁLNĚ

První z dvojutkání s Drážďany pro nás

02.08.2019

V dnešní přípravě jsme porazili Drážďany 31:28. Odveta nás čeká v neděli.


Známe svého soupeře v Challenge Cupu!

16.07.2019

Los nám přisoudil izraelský Holon Yuvalim HC.


Předprodej ukončen!

22.05.2019

Předprodej vstupenek na dstředeční utkání byl ukončen! Včera v 18.00 hod. bylo prodáno 70% vstupenek z celkové kapacity haly! Dle pravidel musí být zbylých 30% k dispozici v den zápasu v pokladně haly. Ta bude dnes otevřená od 15.00 hod. Děkujeme ...JSME BANÍK!


Pojeďte v neděli do Plzně!

15.05.2019

V neděli v 5:07 jede Fan Club spojem SC 516 do Plzně na finálové utkání! Ten kdo se chce přidat a podpořit kluky v Plzni si musí jízdenku + místenku zajistit sám. Zpátky se pojede vlakem R771 v 16:20 a příjezd do Bohumína je v 22:03 hod. ...JSME BANÍK!


Pojeďte nás podpořit do Frýdku Místku

25.03.2019

V sobotu 30.3.2019 hrajeme třetí utkání čtvrtfinále ve FM. Pojeďte námi! Vedení klubu společně s fanklubem vypravují autobus. Odjezd je v 15:30. Cena autobusu je symbolických 50 korun plus vstupenka ve FM. Míst už není moc volných a tak se přijďte, nejpozději do čtvrtku, přihlásit na vrátnici haly.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Koupíte si na novou sezónu permanentku?

 
 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA