&rs(
17.03.2005  |  Hansel Radim

16.03.2005 Český brankář podepsal novou smlouvu s Göppingenem

Galiu si v bundeslize zavázali až do roku 2009

Hned ve své premiérové sezoně v bundeslize si Martin Galia získal náležitý respekt. A Göppingen, aktuálně desátý celek nejvyšší německé soutěže, hodlá na schopnosti českého házenkáře sázet ještě dlouhá léta. Ačkoliv měl Galia smlouvu podepsanou ještě na příští ročník, klub mu předložil nový kontrakt, který vyprší až v roce 2009.

Reprezentační gólman, který si v Evropě získával kredit s Karvinou v Lize mistrů, strávil na zahraničním angažmá jeden rok ve švédském Redbergslids. Potom už přišla vysněná nabídka do jedné z nejlepších soutěží světa.

Galia se v německém Göppingenu ihned prosadil, svými efektními zákroky si brzy získal na svou stranu fanoušky a občas přidal kousek, o kterém se mluví: třeba šest zlikvidovaných sedmiček v nedávném utkání proti favorizovanému Kielu, v němž svému týmu zachránil remízu. I v řeči čísel jsou jeho výkony ceněny vysoko, podle počtu zákroků je pětadvacetiletý štírek s obarvenou hlavou hodnocen jako druhý nejlepší brankář soutěže.

Podle klubového serveru Martin Galia po podpisu nové smlouvy neskrýval potěšení. "V Göppingenu se cítím dobře, rodina také a i po sporotvní stránce jsem spokojený. Mužstvo drží pohromadě a vládne v něm pohoda," pochvaloval si.

V podobném duchu mluvil i trenér Velimir Petkovič, který ho do Göppingenu přivedl. "Těší mě, že smlouvu prodloužil. Je to velmi pozitivní signál pro celý tým. Jsme na dobré cestě," lebedil si kouč, jenž se svými svěřenci v posledních devíti utkáních prohrál jenom s úřadujícím mistrem z Flensburgu, a k tomu o jediný gól.

Zdroj: ČSH

AKTUÁLNĚ

Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA