HCB Karviná
Reprezentace
út 24.11.2009 | www.chf.cz

Další rána pro národní tým, zranění Davida Juříčka!

Na světě je další velká překážka na cestě národního týmu za úspěchem na mistrovství Evropy. Špatná zpráva přišla z Francie, kde k zápasu Ligy mistrů nastoupil v minulém týdnu francouzský celek Montpellier.

V jeho dresu hrají i dva čeští reprezentanti David Juříček a Jan Sobol. Francouzský tým nastoupil v neděli 15. listopadu v zápase Ligy mistrů proti maďarskému celku Pick Szeged. Montpellier, který je i nadále v čele skupiny A se ziskem deseti bodů, v něm přehrál svého soupeře 30:23.

David Juříček v utkání nešťastně zavadil o protihráče a přivodil si těžké zranění prstu s poraněním pouzdra a zlomeninou. Francouzští lékaři se rozhodli zranění neřešit operací a proto bude i jeho rekonvalescence delší. Předpokládá se, že zraněný prst bude mít Juříček minimálně 6týdnů v sádře a poté bude následovat nezbytná rehabilitace. Ta by měla trvat minimálně 4 týdny.

Po zranění Pavla Horáka je to další těžká rána pro národní tým, který čeká v lednu evropský šampionátu. Přestože David Juříček na poslední akci celku (mezinárodním turnaji v Polsku) v nominaci ze známých důvodů chyběl, pravděpodobnost, že by týmu pomohl na ME byla veliká. To potvrzuje i trenér reprezentace Martin Lipták: „je to velmi špatná zpráva. S Davidem jsem o šampionátu mluvil a byl téměř rozhodnut, že přijede a v Rakousku nám pomůže. Mluvil jsem s ním i poté, co ke zranění došlo a šance, že by na ME startoval, prakticky neexistuje. Po vypadnutí Horáka je to další těžká rána a výrazné oslabení týmu.“

Do začátku šampionátu v tuto chvíli zbývá 9 týdnů a nezbývá než věřit, že další zranění se již hráčům národního celku vyhnout. Už tak jsou nyní mimo hru dva pilíře reprezentace.