HCB Karviná
Tiskové zprávy
st 13.3.2024 | Redakce

HCB Karviná podává oficiální protest proti rozhodčím

​V reakci na nedávné utkání mezi HCB Karviná a Kopřivnicí, které se uskutečnilo v sobotu 9.3.2024, si dovolujeme informovat o rozhodnutí vedení klubu HCB Karviná podat oficiální protest vůči rozhodčím Přemyslu Fukalovi a Radkovi Mohylovi u disciplinární komise ČSH.

Tento krok je vyvolán po pečlivém přezkoumání videa z utkání, a zápisu ve kterém rozhodčí uvedli, že „Utkání průměrné kvality skončilo šťastným vítězstvím hostů. Zaznamenali jsme selhání pořadatelské služby a hrubé nesportovní chování ze strany diváků a pana Michaliska.“

I když naše pozice v tabulce již byla zajištěna a bylo veřejně oznámeno, že do zápasu nastoupíme v omezené sestavě, vnímáme, že pánové Přemysl Fukala a Radek Mohyla svým jednáním a rozhodováním znehodnotili duch sportovního klání a vykazovali zjevnou nespravedlnost v neprospěch našeho týmu HCB Karviná.

Je naší povinností postavit se k těmto okolnostem, které nepovažujeme za akceptovatelné, a proto formálně podáváme protest s cílem upozornit na nedostatky v rozhodovacím procesu a zabezpečení spravedlnosti pro všechny zúčastněné strany.