HCB Karviná
Český pohár
pá 25.3.2016 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Házenkáři Karviné získali Český pohár

Karviná – Pětileté čekání na některou z domácích trofejí je u konce. Házenkáři karvinského Baníku získali Český pohár, když ve včerejší odvetě finále vyhráli v Lovosicích 27:26.

Baníkovci si z domácího utkání přivezli na sever Čech pětigólový náskok a v odvetě dali vzpomenout na slavné účinkování Karviné v jejích nejlepších letech. Takticky mistrovsky zvládnutý zápas nenabídl snad jedinou možnost pro domácí Lovosice, kdy by mohly pomýšlet na výsledkový obrat.

„Přišlo mi to jako finále play-off, ostatně tak jsme to i brali. Nechci přímo říkat, že jsme to vyhráli dobře zvolenou taktikou, i když jsme museli nějak reagovat na zvolený systém soupeře a reagovali jsme skvěle. Ale raději řeknu, že jsme to vyhráli srdíčkem. Vždycky, když jsem podobná slova slyšel od nějakých vítězů, tak mi to přišlo jako obrovské klišé, nicméně teď se musím všem na dálku omluvit. Opravdu to tak je a já teď říkám to samé. Srdíčko, skvělá parta a víra ve vlastní schopnosti, to nám vyhrálo celý pohár," radoval se hrající trenér Baníku Lubomír Veřmiřovský, který tak startuje svou trenérskou kariéru ziskem tuzemské pohárové trofeje.

Karvinští házenkáři se správně hned od začátku odhodlali k otevřené partii, ale ne zbrklé. „Na startu jsme byli trochu nervózní, protože jsme se obávali toho, aby to Artur Adamík v domácí bráně nezavřel. Zprvu to snad i mohlo tak vypadat, naštěstí se po pár minutách chytil i Kuba Lefan a také on to zavřel," pochvaloval si Veřmiřovský.

Koncentrovaný a zodpovědný výkon v obraně nedovolil Lovosicím uhrát větší poločasový náskok než jeden gól. A i po změně stran se baníkovci nebáli útočit. Vynikající Mlotek, Plaček a především Jiří Užek tým střelecky táhli a v obraně pracoval celý tým perfektně.

„Byl to strašně těžký zápas. Věděli jsme, že domácí budou hrát hodně trpělivě do útoku a budou nám chtít odskočit hned na začátku. Kluci ale podali vynikající výkon a dodrželi taktiku, která jim byla stanovena. Udrželi koncentraci jak v obraně, tak v útoku. Pohár je pro naše mladé určitě úžasná věc, ověřili si, že mají na to uspět na domácí scéně," přidal se hlavní trenér Baníku Radek Bartošic.

Jeho slova podpořil i Veřmiřovský. „Já jsem za to strašně rád, hlavně proto, že pro všechny naše hráče, snad kromě Lefiho (gólmana Lefana) a samozřejmě Farkyho (prezidenta klubu Faráře) je to jejich první trofej. Poslední zhruba tři měsíce jsme se o tom poháru neustále bavili, pořád jsme se hecovali a pracovali na tom, abychom to naše snažení dotáhli do konce. S přibývajícími zápasy a blížícím se vrcholem se ale zároveň stupňovala nervozita a obavy, jestli to zvládneme. Ale kluci si věřili, my starší hráči a trenéři jsme je v tom podněcovali, a proto jsem rád, že to nakonec dobře dopadlo. Mužstvo si mohlo ověřit, že když za nějakým cílem jde a každý z hráčů je ochoten pro úspěch něco obětovat a odevzdat maximum, tak se ten výsledek dostaví," pochválil své svěřence Veřmiřovský.

Jeho jménem pak celý tým poděkoval svým fanouškům. „Už v prvním finále doma, kdy nám hala aplaudovala vestoje, to byl pro nás pro všechny skvělý zážitek. Teď nás fanoušci přijeli podpořit i do Lovosic, za což bych jim rád poděkoval. I těm, co nám drželi palce doma. Hrozně bych si přál, abychom zase nastartovali nějakou slavnější éru karvinské házené, třeba se to povede," pousmál se Veřmiřovský a na dotaz, jaká bude cesta do Karviné, se smíchem odpověděl: „Cesta bude mokrá a dlouhá. Doufám, že do neděle dojedeme."

Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-karvine-ziskali-cesky-pohar-20160325.html