HCB Karviná
Tiskové zprávy
čt 6.6.2002 | Zdroj: iDnes.cz

Házenkářský mistr bojuje o svou další budoucnost

Karviná bude supertým nebo juniorka

Házenkáři Baníku Karviná balancují na pomyslné hraně a zatím netuší, na kterou stranu se nakonec překulí. Na jedné straně je špičkový klub, který by byl schopný v Lize mistrů konkurovat nejlepším celkům světa, na straně druhé je skromný tým poskládaný z juniorů a rozvíjejících se házenkářských talentů. Kterou cestou se Karviná v příští sezoně vydá? To záleží na jediném: na penězích.

"Ano, tak to je," říká manažer klubu Miroslav Pelech. "Karviná má za sebou tři výjimečné roky, suverénně nejlepší v historii klubu. Vyhráli jsme, co se jen dalo. Tuhle éru se chystáme uzavřít. Jsou před námi dvě možnosti: buď sežene peníze na to, abychom byli třeba i schopni vyhrát Ligu mistrů, nebo tým rozprodáme a zaměříme se jen na juniory a mládež." Na vytvoření špičkového týmu by Karvinští potřebovali zdvojnásobit rozpočet. Pelech jej odhaduje na 20 až 24 milionů korun.

"V Lize mistrů prostě nemůžeme nikdy prorazit, když soupeři mají dvacetkrát až třicetkrát větší rozpočet. Buď tedy potřebné peníze seženeme a obujeme se do toho pořádně, nebo dáme klukům ze současného kádru, kteří už patří do světové špičky, šanci jinde. Přešlapovat v půli cesty nemá cenu, to už nikoho nezajímá."

Pelech říká, že házená potřebuje výsledek. Je přesvědčený, že právě Karviná jej může udělat. "To ale záleží na podmínkách. Sám jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne."