HCB Karviná
Rozhovory
pá 7.5.2010 | Redakce

Karvinský srdcař Roman Farář podle svých slov končí

Karviná – Stokrát omílaná věta o Romanu Farářovi, který je považován za ohromného srdcaře karvinské házené bude stokrát platit a možná i po sto prvé, protože je to prostě fakt.

Hrající sekretář klubu a bojovník k pohledání dokázal být v celém play off nesmírně platným hráčem, a to překvapivě nejen v obraně, ale i v útočné fázi. Dokázal dávat důležité branky. „Za to jsem jenom rád, protože jsem s tím vlastně ani nepočítal. Původní dohoda zněla, že zastanu práci Romana Požárka v obraně. Ty branky byly navíc,“ usmíval se Farář po utkání, ve kterém jeho tým porazil Zubří o šest gólů a stal se staronovým mistrem republiky.

Středeční utkání bylo pro Karvinou vítězným a posledním, které odemklo bránu k mistrovskému poháru, ale klíčovým nebylo. „To je pravda, dneska to bylo naše poslední vítězství, ale rozhodlo už to nedělní v Zubří, po kterém jsme si ohromně věřili. Jedno vítězství na palubovce soupeře bylo zásadní, to jsme pro sebe dokázali získat my a teď jsme nesmírně šťastní, že se nám to povedlo,“ utíral si Farář směsici potu a kapek šampaňského z čela.

Ve finále číslo 4 měl jeho tým výhodu. Nepostavili se mu totiž dva zuberští hráči, kteří patří k základním stavebním kamenům mužstva – Martin Hrstka a Štěpán Randýsek. „Ano, to byla pro soupeře ztráta. Bez nich to měli kluci ze Zubří těžké. Ale i to ukazuje na to, že je potřeba mít širokou lavičku. My v Karviné ji máme, takže když nám v průběhu sezony vypadávali hráči, dokázali jsme je nahradit,“ podotkl Farář, který sám zastoupil obranáře Požárka a zastal jeho roli nejen v defenzivě, ale také v útoku.

Za stavu 21:12 si karvinský tým nejspíš říkal, že už je hotovo. Pak si vybral oddechový čas, protože Valaši korigovali. Pomohl? „Bylo to poznat, že? Zubří náš velký náskok snížilo, ale už jsme ho nepustili zpátky. Trenér si vzal ve správnou chvíli time, uklidnil nás, protože určité polevení tam z naší strany bylo,“ připustil Farář po zápase, který měl být jeho definitivně posledním v kariéře.

„Je to tak. Už fakt končím. Už nenastoupím ani na play off, natož na celou sezonu. Prožil jsem skvělou kariéru a je na čase to uzavřít. S konečnou platností se stěhuju do kanceláře,“ loučila se osobnost karvinské házené.