HCB Karviná
Extraliga
st 1.9.2021 | Redakce

Naši hráči i trenér Brůna mezi oceněnými

V rámci tiskové konference ke startu nového ročníku extraligy mužů byly vyhlášeny výsledky tradiční ankety o Házenkáře sezóny v ročníku 2020/2021. Hlasovali zástupci všech klubů Extraligy mužů, dále kapitáni všech extraligových celků a další házenkářští experti z řad členů Reprezentačních komisí a Exekutivy ČSH. O titulu Osobnost Extraligy 2020/2021 následně z nominovaných hlasovali pro vítěze fanoušci na Facebookovém profilu ČSH.

Hráč Extraligy 2020/2021

Podruhé v kariéře dosáhl Matěj Klíma na ocenění pro nejlepšího hráče extraligové sezóny, premiérový titul extraligového krále získal v anketě v loňském roce. Na druhém místě se umístil náš Dominik Solák a třetí skončil Vojta Patzel, který byl zároveň nejlepším kanonýrem sezóny 2020-21.

Osobnost Extraligy 2020/2021

Čtyřiatřicetiletý brankář Dukly Praha Tomáš Petržala je odchovancem třeboňské házené. Dříve byl také členem českého reprezentačního výběru. Již 14 let působí v jednom z nejlepších týmů extraligové soutěže HC Dukla Praha, který jako kapitán dovedl k několika titulům a dalším medailovým úspěchům, vyniká obrovskou energií a nasazením do posledních vteřin každého utkání. Titul Osobnost Extraligy obhájil podruhé v řadě.

Trenér sezóny 2020/2021

Plzeňský rodák a bývalý česko-slovenský reprezentant, účastník olympijských her v Barceloně, Michal Tonar navázal i po změně angažmá na své úspěšné trenérské působení. Podařený začátek trenérské kariéry zažil náš trenér a prezident klubu Michal Brůna, který skončil na druhém místě.

Talent sezóny 2020/2021

Talentem sezóny se stal Jonáš Patzel, mladší bratr našeho Vojty, který získal stejné ocenění v r. 2018. Devatenáctiletý Jonáš Patzel si i přes mladý věk zasloužil v minulé sezóně nominaci do širšího výběru reprezentačního týmu a zaujal i v zahraničí a v nadcházející sezóně bude nastupovat za německý bundesligový tým Hsg Nordhorn-Lingen.

Házenkář sezóny 2020/2021

Dvaadvacetiletý odchovanec Ivančic Matěj Klíma svůj talent rozvíjel v Zubří, kde se vypracoval již v dorosteneckém věku ke střeleckým oporám extraligového týmu. Další čtyři sezóny pak byla střelecky dobře disponovaná spojka oporou pražské Dukly a rovněž členem širšího kádru české reprezentace, v jejíž barvách se Klíma představil i na lednovém EURU 2020 ve Vídni. Na pomyslném trůnu pro házenkáře sezóny vystřídal Martina Galiu, který letos končil na druhém místě.