HCB Karviná
Evropské poháry
st 7.9.2022 | Redakce

Našim soupeřem v EHF European Cupu bude KH Rahoveci z Kosova

V úterý dopoledne proběhl ve Vídni los druhého kola EHF European Cupu. V osudí byli s námi i loňští finalisté z Plzně. V osudí druhého kola byly zajímavé celky, například loňský obhájce - Naerbo z Norska, švédský Alingsas, řecký Olympiakos nebo slovinské Velenje, české celky ale pojedou jinam. Čekají je souboje s týmy z Lotyšska a Kosova.

Nám los přiřkl tým z Kosova KH Rahoveci, který skončil v uplynulém ročníku domácí soutěže čtvrtý. První zápasy se hrají 29. a 30. října, odvety jsou na programu 5. a 6. listopadu.

„Podle našich prvních informací udržel KH Rahoveci celý tým z minulého roku, včetně druhého nejlepšího střelce ligy Arlinda Tanushiho (189 branek), dále pak pilíř jejich obrany bývalého reprezentanta Arbera Curriho, tak i nejzkušenějšího hráče Besmira Kusariho. Na novou sezónu přivedli Alirimiho Ramu, který nedávno vyhrál univerzitní MS a Maliho Lužu, který má již zkušenosti z poháru EHF,“ sdělil první dojmy po losu prezident klubu a zároveň trenér "A" týmu Michal Brůna.

„Máme k dispozici na videu zápasy z minulé sezóny, ale čekáme na aktuální, abychom mohli odhadnout reálnou sílu soupeře. Dnes jsme s týmem soupeře navázali první telefonický kontakt. Vzájemně jsme se ujistili, že chceme odehrát zápasy v duchu Fair-play. Později jim zkusíme nabídnout, jestli by nechtěli odehrát oba zápasy u nás. Dáme jim nabídku a uvidíme, jak to dopadne,“ pokračoval ještě Brůna.

Máme se tedy nač těšit a určitě nás přijďte podpořit při vstupu do letošní pohárové Evropy.