HCB Karviná
Extraliga
čt 17.12.2020 | Ivo Dudek

Poslední letošní utkání sehrajeme v sobotu 19.12.2020.

​V sobotu 19.12.2020 se naposledy představíme na domácí palubovce, ale bohužel opět před prázdnými tribunami. Čeká nás další derby, přivítáme totiž tým KH ISMM Kopřivnice. Náš soupeř měl skvělý vstup do letošního ročníku extraligy, v prvním společném měření sil jsme z palubovky Kopřivnice dokonce odjeli s porážkou 20:27. Po coronavirové pauze se jejich výsledky trochu zadrhly a v posledních zápasech už nebyli kopřivničtí tak úspěšní. Ale i přesto patří našim hostům ve vyrovnané tabulce extraligy čtvrté místo se stejným bodovým ziskem jako má třetí Dukla. Takže nás čeká na závěr roku 2020 těžké a vyrovnané utkání.

Náš trenér Michal Brůna: pečlivě sledoval poslední zápas Kopřivnice, která se utkala se silnou Plzní: „Kopřivnici utekl začátek zápasu s Plzní. Dokázali se však do zápasu vrátit, a dokonce se ještě v průběhu zápasu dostat jednou do vedení. Plzeň si však zkušeně koncovku zápasu pohlídala. I když jsme v Kopřivnici v září prohráli, byl by alibismus se, vzhledem k posledním výsledkům, nepasovat do role lehkého favorita. Soupeř posílil před sezónou několika cizinci a čeká nás těžký zápas, na který se kluci moc těší. Chceme ale zůstat doma neporaženi.“

Svůj pohled na sobotní zápas přidává i Miroslav Nedoma: „Čeká nás poslední zápas tohoto roku, a navíc regionální derby, proti Kopřivnici. Je to team, který má silnou hru jeden na jednoho, ale umí vystřelit i zdálky. Poslední zápas v Kopřivnici se nám vůbec nepovedl, a tak se musíme dobře připravit a nic nepodcenit. Kopřivnici máme co vracet, a navíc si chceme upevnit první příčku v tabulce“.

Ani náš soupeř přípravu na sobotní utkání nijak nezanedbává. Trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský k utkání: „V sobotu nás čeká poslední utkání tohoto roku a chceme se rozloučit co nejlepším výkonem. Necháme na hřišti úplně všechno, ale uvědomujeme si sílu soupeře, který po koronavirové pauze hraje fantasticky. Karviná se opírá hlavně o hru spojek Patzela, Mlotka, Soláka, pivotů a zkušeného brankáře, ale to už je dnes prakticky jedno. My se na zápas připravíme a bude to jenom o tom, jak se k tomu hráči postaví a jestli předvedou svůj nejkoncentrovanější výkon. V takovém případě se budeme moct porvat o body.

Radek Doležel, spojka KH ISMM Kopřivnice dodává: „V sobotu sehrajeme poslední utkání tohoto roku u soupeře HCB Karviná. Karviná má výborný kádr a nečeká nás nic lehkého. HCB Karviná zatím v domácím utkání neztratila ani bod a bude nám chtít oplatit porážku z posledního vzájemného zápasu. My budeme bojovat a snažit se předvést maximálně koncentrovaný výkon tak, abychom si odvezli body a herní pohodu do Nového roku.“