HCB Karviná
mládež
čt 30.9.2021 | Redakce

Postup do Česko - Slovenské ligy mladším žákům unikl.

V úterý 28.9.2021 se v naší hale odehrávala kvalifikace mladších žáků o účast v oblíbené Česko – Slovenské lize. Kvalifikace se hrála ve dvou skupinách a postup si vybojovali pouze vítězové skupin.

V první skupině svedli postupové boje týmy Polanky, Hlučína, Kopřivnice a Nového Jičína. Postup si bez ztráty bodu vybojovali chlapci z Kopřivnice.

V druhé skupině si to o postup rozdali naši mladší žáci postupně s týmy Frýdku Místku, Ostravy a Klimkovic. Rozhodující se ukázal hned první zápas, ve kterém jsme podlehli Frýdku Místku a ten nakonec porazil i další soupeře a postoupil tak dále s Kopřivnicí. Tyto týmy tak budou v Česko – Slovenské lize zastupovat náš kraj.

O shrnutí průběhu turnaje jsme požádali nového trenéra mladších žáků Honzu Sobola: „Turnaj nemůžu hodnotit jako úspěšný, protože jsme nepostoupili, a to bylo hlavním cílem. Spokojený ale můžu být s prvním poločasem utkání proti Frýdku Místku. Hráli jsme dobře, aktivně. V druhém poločase už se projevila zejména fyzická převaha soupeře. Druhý zápas proti Ostravě jsme zvládli dobře, měli jsme jej celý pod kontrolou. Třetí utkání proti holkám z Klimkovic jsme na začátku trochu zaspali, kluci se asi více dívali po holkách a nesoustředili se na hru. Po time-outu ale začali hrát lépe a utkání dostal pod kontrolu.“

Na turnaji trenér našel i velmi pozitivní věc: „Za co jsem hodně rád je to, že si zahráli opravdu všichni a dá se říct, že skoro stejný čas, a to je pro kluky jen dobře,“ ukončil své hodnocení Jan Sobol.

Naše Výsledky turnaje:

HCB Karviná – Frýdek Místek 9:16 (5:6)

HCB Karviná – Ostrava 17:11 (9:6)

Klimkovice – HCB Karviná 10:20 (8:9)

Sestava a střelci: Jiří Matuszek, Julio Pulido, Kristian Danel 7, Birtus Roman 5, Sebastian Danel, Jakub Godál 8, Matěj Halíř, Lukáš Fránek 5, Dominik Szymon, Petr Kubíček, Jan Pietraszek 1, Daniel Hojník 16, Daniel Dvorský, Jan Šmíd 1, Matěj Kožušník 3, David Durčák.