HCB Karviná
Extraliga
pá 4.3.2016 | http://www.extraligahazene.cz/

Pozvánka na 20. kolo:

Cement Hranice zkusí zpomalit rychlíky Talentu M.A.T. Plzeň. Marodi HCB OKD Karviná se neuzdravili.
Základní část extraligy jde do finiše. Před boji o konečné umístění se tucet celků střetne o body ještě třikrát. O víkendu je na programu 20. kolo a nebude v něm nouze o zajímavé střety. Utkání vedoucí Dukly Praha s posledním HC Zlín má náboj v tom, že mužstvo hostí povede poprvé jako hlavní kouč Milan Buday. Zápas HCB OKD Karviná - FCC Město Lovosice je zase předzvěstí finále Českého poháru, v němž na sebe tyto kolektivy narazí ve dnech 23. a 25. března. Hitem kola je ale bezesporu nedělní duel, v němž čtvrtý Cement Hranice hostí druhý Talent M.A.T. Plzeň.

Západočeši doma posledně porazili nebezpečnou Karvinou, ale to byla vlastně jen rozcvička na závěr základní části extraligy, v němž postupně zajíždějí do Hranic a Zubří a pak doma přivítají Duklu. „V každém zápase budeme hrát na vítězství. Koneckonců jsem před časem prohlásil, že naším cílem je vyhrát základní část soutěže. Zvládnout poslední tři zápasy bude těžký, ale nic se pro nás oproti poslednímu střetnutí nemění. Jdeme od zápasu k zápasu,“ sdělil plzeňský trenér Martin Šetlík.

Na šlágr kola se pečlivě chystají v Hranicích. „Určitě nebude hrát Viktor Hastík, další hráči mají drobné šrámy, a tak uvidíme, v jakém složení budeme schopní v neděli dopoledne nastoupit. Doufám, že se dáme kupy, zápas odehrajeme v co nejsilnější sestavě a takovým způsobem, aby všechny body zůstaly doma. Určitě to ale nebudeme mít jednoduché,“ povídal kouč Cementu Libor Hrabal.

„Plzeňáci předvádějí hbitou hru, ve všech řadách mají vysokou kvalitu a výborný přechod z obrany do rychlého útoku. My nesmíme jejich hráče pustit právě do rychlosti. Spíš se budeme snažit o zpomalování plzeňských akcí. Nebudu všechno prozrazovat, ale určitě si na Talent ještě něco připravíme. Důležité také bude, v jaké pohodě dokážeme vstoupit do zápasu,“ prohlásil hranický trenér.

Vychytá Adamík svůj bývalý klub?

Souboj Karviné a Lovosic bude březnovým evergreenem. „Utkáme se třikrát během měsíce a do Karviné odjíždíme s cílem bodovat. Jednak se s nimi přetahujme o co nejlepší postavení v tabulce, takže tenhle zápas může leccos napovědět o tom, z jaké pozice půjdeme do play off. Vítěz si pak do pohárovém finále může odnést určitou psychickou výhodu, takže je to pro nás velice důležité utkání,“ sdělil kouč FCC Město Lovosice Vladimír Šuma.

Karvinští nastoupí kvůli zdravotní absenci čtyř házenkářů znovu v improvizované sestavě, a tak se na zápas opět připravuje i hrající prezident klubu Roman Farář. „Představíme se ve stejné podobě jako před týdnem v Plzni. Nicméně chceme vyhrát a ukázat karvinským fanouškům, že na to i v okleštěném složení máme. Akorát se do týmu vrátí Libor Hanisch, který odstoupil v průběhu plzeňského zápasu, ale už je fit a v týdnu normálně trénoval,“ uvedl karvinský boss.

„S Lovosicemi se dostaneme v nejbližší době třikrát do křížku, ale myslíme jen na nejbližší zápas. Vzhledem k play off je naším cílem dostat se v tabulce na nějakou výhodnější pozici,“ pokračoval Roman Farář. „V neděli si musíme dávat pozor hlavně na Vencu Klimta, který se v poslední době parádně rozstřílel. V bráně bude proti nám stát vynikající karvinský odchovanec Artur Adamík. Musíme se semknout a hrát podobně jako v semifinálovém zápase Českého poháru ve Frýdku-Místku.“

Program 20. kola - sobota 5. března - 16.30 hodin: Dukla Praha - HC Zlín, 17.00: KP Brno - HBC Ronal Jičín, 18.00: HC Zubří - Tatran Litovel. Neděle 6. března - 10.30: HCB OKD Karviná - FCC Město Lovosice, Cement Hranice - Talent M.A.T. Plzeň, 17.00: KH Kopřivnice - SKP Frýdek-Místek.

zdroj: http://www.extraligahazene.cz/