dnes | Redakce

První výhra ve skupině! Baník doma udolal Sesvete

Karvinští házenkáři se dočkali první výhry v Evropské lize. V rámci třetího utkání doma po velkém boji porazili 32:29 chorvatské Sesvete.

Domácí házenkáři vstoupili do utkání výborně a po minutě hry vedli zásluhou Blyzniuka a Soláka 2:0. Poté si připsal první úspěšný zákrok Mokroš a na druhé straně se opět prosadil Solák. Až pak skórovali i hráči hostujícího celku, každopádně úvodní minuty patřily Karviné, která v šesté minutě vedla 5:2.

Karvinou brankami táhli především Solák s Patzelem, v útoku ale přidalo i Sesvete a v 19. minutě se hosté dostali poprvé do vedení. „Připravovali jsme si obranu, která nám ale v prvním poločase vůbec neklapala a soupeř nás lehce přehrával," řekl domácí kouč Michal Brůna.

Ještě tři minuty před odchodem do kabin Chorvaté vedli 16:15, pak ale srovnal Široký a následně otočil skóre ve prospěch domácího celku Solák.

Sesvete v úvodu druhé půle srovnalo. Za domácí se po změně stran jako první trefil Nantl. Přetahovaná pokračovala a ještě ve 40. minutě byl stav nerozhodný 21:21.

Pak vytáhl několik velmi důležitých zákroků Mokroš, domácí se prosadili zásluhou Harabiše, Blyzniuka a Patzela a rázem vedli o tři branky. Následně ale karvinským fanouškům zatrnulo, když po jednom z faulů zůstat na palubovce ležet Solák, jenž poté vynechal několik střídání.

Hra se přiostřovala, Baník ale udržoval svůj náskok a po pár minutách se vrátil do hry i Solák. Patnáct minut před koncem snížil Jelovčič na rozdíl jedné branky, domácí ale pokračovali v dobrém výkonu a opět odskočili na rozdíl tří gólů.

Ten si udržovali i v dalších minutách. Čtyři minuty před koncem, za stavu 30:27 pro Karvinou, si hosté vzali oddechový čas. Následnou akci zastavil Mokroš, na druhé straně se prosadil Patzel a bylo rozhodnuto. „Zápas jsme lámali ve druhé půli, vysunuli jsme obranu, ubránili jsme několik útoků a zlepšil se i gólman Mokroš. Tam přišel zlom," uvedl Brůna

Karviná už si koncovku pohlídala, zvítězila 32:29 a získala první body do tabulky. „Byl to těžký a férový zápas, jsem moc rád, že jsme ho zvládli a ukázali jsme, že v Evropské lize nejsme jen do počtu," dodal Brůna. Baník si tak stále udržel naději na postup do další fáze soutěže. Následující utkání odehraje příští úterý v Chorvatsku.