HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 26.4.2024 | Redakce

Rozhodnutí komise k protestu proti rozhodčím a zahájení nového disciplinárního řízení proti Solákovi

​Vážení fanoušci a partneři klubu HCB Karviná, dne 14. března 2024 jsme prostřednictvím sociálních sítí informovali veřejnost o podání oficiálního protestu proti rozhodčím Přemyslu Fukalovi a Radkovi Mohylovi, který se týkal utkání mezi HCB Karviná a Kopřivnicí, konaného 9. března 2024. Slibovali jsme, že vás budeme informovat o výsledcích šetření.

Dnes, po téměř pěti týdnech, jsme obdrželi rozhodnutí Disciplinární komise Českého svazu házené. Po přezkoumání dostupných důkazů, včetně videozáznamů a vyjádření komise rozhodčích, komise dospěla k závěru, že nebylo prokázáno žádné provinění rozhodčích proti disciplinárnímu řádu. Na základě těchto zjištění byl náš podnět odložen a tento pár rozhodčích byl nasazen na zítřejší semifinálový zápas v Lovosicích.


Dále bychom vás chtěli informovat o zahájení nového disciplinárního řízení proti našemu hráči Dominikovi Solákovi. Na základě podnětu klubu SKH ASK Lovosice byla Dominikovi Solákovi s okamžitou platností zastavena závodní činnost. Podnět uvádí, že došlo k úmyslnému udeření soupeře do oblasti hlavy během utkání extraligy, hraného dne 20.4.2024 mezi kluby HCB Karviná a HK FCC Město Lovosice, přesně v čase 28:30 prvního poločasu. Tým Lovosic považuje trest červené karty a stop na jeden zápas, který byl Dominikovi udělen, za nedostatečný a požaduje dodatečný trest. Projednání případu proběhne příští čtvrtek v odpoledních hodinách.


Přes výzvy, kterým čelíme, zůstáváme pevně odhodláni chránit zájmy našeho týmu a našich fanoušků a budeme nadále usilovat o fér a spravedlivé sportovní prostředí. Děkujeme vám za vaši podporu, nesmírně si ji vážíme.


JSME BANÍK!