HCB Karviná
Rozhovory
út 14.5.2024 | Redakce

Rozhovor před finálovou sérií s prezidentem a trenérem Michalem Brůnou!

Finálová série Chance Extraligy mezi Baníkem Karviná a Plzní odstartuje už ve středu. Přečtěte si rozhovor s prezidentem a trenérem klubu Michalem Brůnou.

Již zítra vypukne vrchol sezóny, a to finále Chance extraligy, kde se již po 6-té potkáme s Plzní. Jak bys zhodnotil dosavadní vývoj sezóny?

Dlouhou část sezony jsme byli bez zraněného Soláka a Fulneka. Fulnek se po operaci ramene teprve dostává do formy, ale věříme, že nám ve finále pomůže. Adam Ptáčník nedávno prodělal operaci prstu, ale také se rozhodl že minimálně v obraně ve finále nastoupí. Odehráli jsme spousty dobrých utkání, ale měli jsme i pár slabých zápasu, kde nás například remíza na domácí palubovce v evropském poháru proti Bukurešti stál postup do čtvrtfinále. Po delší době se nám ale opět podařilo vyhrát Český Pohár v moravském derby proti Zubří. Máme tedy Český pohár a jsme ve finále extraligy, což zatím beru pozitivně.


Semifinále pro nás mělo hořkosladkou příchuť, postoupili jsme sice do finále, ale bohužel jsme přišli o Dominika Soláka, který obdržel červenou kartu a stop na 2 zápasy, a to až v dodatečném disciplinárním řízení. Jak tuto situaci vnímáš ty jako prezident klubu?
Je to pro mě lehké zklamání. Myslel jsem, že Lovosicím bude stačit skoro zápas a třičtvrtě jako trest pro Dominika Soláka za faul na Pavla Horáka. Mýlil jsem se však. Nesouhlasím s argumenty disciplinární komise, že útok Dominika Soláka na Pavla Horáka byl mířen cíleně na hlavu, zezadu. Video záznam, který byl všem k dispozici to vylučuje.

Přiblížil bys nám, jak jsi zákrok viděl ty?
Solák poprvé přijmul Pavla Horáka čistým klinčem někde na 10-11 metrech. V momentě klinče a návratu na svou obrannou pozici mu Pavel Horák přetáhl dres přes hlavu. Lehce frustrovaný Solák se vracel rychle na svou pozici do obrany, kterou však už zaplnil Venca Franc, který ho podběhl v obraně. Solák si na poslední chvíli všiml při couvání, že je tam už Venca Franc a vyrazil po 9 m zalepit díru po Vencovi Francovi, který ho ještě lehce popostrčil. V momentě, kdy se blížil k Pavlovi Horákovi a chtěl ho sklinčovat rukou přes prsa a záda, Pavel zkušeně vycítil velikou intenzitu Solákova náběhu a v poslední chvíli vytočil hlavu směrem na pravou tribunu, při čemž ho Solák sekl. Z mého pohledu z lavičky musím uznat, že to vypadalo na brutální faul. Z druhé kamery je však evidentní, že tomu Pavel lehce pomohl svým pádem na zem. Jsem rád, že se Pavlovi nic nestalo a mohl další útok pokračovat v zápase. Plně akceptujeme červenou kartu pro Soláka, ale vyjádření disciplinární komise, že nechtějí ovlivnit finále, a proto Solákovi udělují v uvozovkách jen další 1 zápas stop za útok na hlavu zezadu, si protiřečí. Solák je velmi tvrdý obránce, ale určitě né zákeřný. Nikdy nikoho nezranil a nikdy nebyl trestán.

Pauza mezi semifinále a finále je 2 týdny, což by se dalo vnímat jako dlouhá doba na plnou přípravu, ale celkem 6 tvých svěřenců se zúčastnilo reprezentačního srazu. Takže si měl velmi omezené možnosti, jak příprava probíhala?
Bez 6 reprezentantů toho moc dělat nemůžete, ale v rámci možností jsme se snažili připravovat ostatní hráče takticky, ale i fyzicky na finálovou sérii s Plzní, která měla lehkou výhodu, protože měla kompletní kádr doma. Nechceme si ale určitě stěžovat, program je nabitý a nebyla jiná možnost termínů zápasů. Jsme rádi a hrdí, že naši hráči mohli pomoct reprezentaci v postupu na Mistrovství světa 2025.

Jaký dopad mají reprezentační srazy na fyzickou a mentální kondici hráčů před tak důležitými zápasy, jakými jsou finále extraligy? Jak se snažíš udržet tým motivovaný a soustředěný, když klíčoví hráči přicházejí z náročného mezinárodního programu?
Bohužel ze seniorské reprezentace, se nám vrátili 3 hráči ze 4 zranění. Nad jejich startem visí teď otazník. Solák se vrátil se zlomeným nosem, žádali jsme o výjimku, aby mohl nastoupit s maskou, což nám bylo zamítnuto. Navíc stále čekáme na vyjádření exekutivy ohledně jeho disciplinárního řízení. Je to velká smůla, ale bereme to jako fakt a musíme se s tím poprat.

Co od finálové série očekáváš?
Známe se dobře, rozhodne momentální forma jednotlivých hráčů, šíře kádru, výkon brankářů a samozřejmě i trochu štěstí.