HCB Karviná
Rozhovory
pá 31.5.2024 | Redakce

Rozhovor s trenérem a prezidentem Michalem Brůnou o spolupráci s partnerskou ZŠ Cihelní

Rozhovor s trenérem a prezidentem klubu HCB Karviná Michalem Brůnou o spolupráci s partnerskou ZŠ Cihelní.

Co vás vedlo, jako oddíl HCB Karviná ke spolupráci se ZŠ Cihelní?

Školu Cihelní jsme si vybrali z několika důvodů. Praktickým důvodem byla poloha školy - je to od házenkářské haly 300 metrů. Funkčním důvodem bylo hlavně nastavení vedení školy, které je stejné jako naše. Dát dětem radost z pohybu v podobě všestranné pohybové přípravy.


Jak dlouho tato spolupráce probíhá?

Naše spolupráce probíhá již třetím rokem a doufám, že bude dlouho pokračovat.


Jsou už nějaké hmatatelné výsledky spolupráce mezi oddílem a školou?

Za hmatatelné výsledky spolupráce můžeme považovat určitě to, že se nám naplnily kategorie dětí předškolní a žákovské.


Trenérský tým také roste a je ochoten se dále vzdělávat, a že kromě běžných tréninků děti zažívají i aktivity s rodiči a aktivity o prázdninách.

Toto léto budeme realizovat již 3. příměstský kemp HCB a ZŠ Cihelní. V příštím školním roce bude na naší škole otevřena první sportovní třída.


Proč je pro růst klubu tak důležité zřízení sportovní třídy?

Když se díváte na děti venku nebo v mém případě na palubovce, tak si uvědomíte, co by jim mohlo prospět a nejen k tomu, aby byly vrcholovými sportovci. Pokud mi na trénink přijdou děti, které budou schopny se přirozeně pohybovat, bezpečně spadnout, aniž by se zranily, nebo budou mít základy chytání a házení míče, tak bude vidina jejich sportovního růstu mnohem snadnější a příjemnější. Pokud se k vrcholovému sportu nakonec nedostanou, tak by měl být přidanou hodnotou sportovní třídy zájem o pohyb a o sport...kdo se hýbe nezlobí a zároveň dělá něco pro své zdraví.


Projekt Zdravé dítě - sportovní třída vzniklá ve spolupráci HCB Karviná a ZŠ Cihelní
Tento projekt je určen pro děti Karviné i z okolí.

Všichni zájemci o tento projekt jsou zváni ve čtvrtek 6.6.2024 do školy na informační schůzku do sborovny. Děti budou pod vedením našich mistrů republiky ve školní tělocvičně absolvovat pohybové testy 😉. Celá akce i pro rodiče i pro děti ( předpokládáme, že přijdou společně), začíná v 16.00 hodin.

Je postaven na potřebách každého dítěte – zkoumat, objevovat, učit se, hrát si, prožívat a to vše v bezpečí a radosti.

Cílem projektu je maximálně využít individuální potenciál každého dítěte pro vzdělávání a dát dětem co nejvíce podnětů k harmonickému rozvoji. Chceme děti rozhýbat, objevit jejich přednosti a nasměrovat je ke konkrétnímu sportu dle osobních předpokladů. Především jim dát to nejdůležitější – radost z pohybu. Věříme, že pohyb je základ všeho. Zdraví, životního nastavení, přístupu k řešení problémů, ale i prostředek pro zisk přátel či postavení ve společnosti.