Tým mužů HC Baník Karviná

Rusové nám zavřeli dveře na MS

Házenkářský světový šampionát, který hostí v lednu příštího roku Španělsko, bude bez české účasti. Rozhodla o tom dnešní prohra s Ruskem. Český celek vstupoval do odvety klání s Rusy v nadějné pozici. V Astrachani uhrál přijatelnou prohru 22:23 a čekalo se, jak na ní odpoví v domácím „červeném pekle“. Fotky najdete ve fotogalerii.

Podle oficiálního zápisu 5 300 fanoušků hnalo český tým vstříc postupu, ale soupeř bohužel od páté minuty zcela kontroloval vývoj prvního poločasu, ve kterém si vybudoval až devíti brankový náskok.

Ani bojovnost v druhé půli nevedla k výraznějšímu odmazání této ztráty, ale i přesto dokázali házenkářští fanoušci svou extratřídu až do závěrečného hvizdu. Oceňovali každý povedený moment, a přestože bylo o postupujícím v posledních patnácti minutách hry rozhodnuto, hnali své oblíbence k co nejlepšímu výsledku.

„Obrovské zklamání a v takovém prostředí to mrzí o to víc. Hlavně kvůli lidem,“ litoval promarněné možnosti na postup Tomáš Mrkva, který v průběhu zápasu střídal na delší časový úsek tentokrát méně úspěšného Petra Štochla. „Měsíce jsme se těšili na tenhle dvojzápas a pak vše rozhodne nevydařených dvacet minut hry,“ dodal Mrkva.

Český celek nakonec podlehl Rusku 27:31, v součtu obou utkání 49:54 a v příštích měsících se musí soustředit na kvalifikační boje o ME 2014 v Dánsku.

ČR – RUS 27:31 (10:18)

16. 6. 2012, Pardubice, 5 300 diváků.

Sestavy a střelci: ČESKO - Štochl P., Mrkva – Horák P. 6, Jícha 3, Nocar 3, Řezníček 4, Filip 7, Číp, Mráz 1, Kubeš 1, Prachař M. 1, Hrska M., Stehlík, Vraný, Juříček 2, Motl.

Rusko - Grams, Bogdanov – Shelmenko, Igropulo 5, Filippov, Chipurin 6, Dibirov 2, Shindin, Pyschkin, Atman 1, Aslanjan, Rastvorcev 1, Evdokimov, Kovaljov 5, Gorbok 9, Zhitnikov 2.