HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
po 6.5.2024 | Redakce

Trest pro Dominika Soláka! Nebude hrát první finále v Plzni!

​Milí fanoušci a partneři, dovolte nám, abychom vás informovali o nejnovějším vývoji v disciplinárním řízení proti našemu hráči Dominikovi Solákovi. Jak jsme již dříve sdělili, bylo zahájeno disciplinární řízení na podnět klubu SKH ASK Lovosice, kdy byl Dominik obviněn z „úmyslného udeření hráče Pavla Horáka do hlavy“ během extraligového utkání proti HK FCC Město Lovosice dne 20. dubna 2024.

Dne 2. května 2024 Disciplinární komise Českého svazu házené rozhodla o potrestání Dominika Soláka trestem zastavení závodní činnosti na 2 utkání Extraligy mužů nepodmíněně. Do trestu se započítává i doba od zahájení disciplinárního řízení, což znamená, že zákaz se vztahuje i na první finálové utkání proti Talent týmu Plzeňského kraje.

Proti tomuto rozhodnutí jsme dne 3. května 2024 podali odvolání k Exekutivě Českého svazu házené. Rozhodnutí Disciplinární komise považujeme za nekonzistentní, netransparentní a nepřezkoumatelné. Nelze připustit, aby odborné komise svazu rozhodovaly o podnětech k přezkoumání v obdobných případech rozlišně. Jako klíčový důkaz bylo použito odborné stanovisko Komise rozhodčích a delegátů, které popisuje zákrok jako mimořádně nebezpečný faul, který byl veden zezadu na úroveň hlavy, dle pravidla 8:6a, avšak jeho odůvodnění bylo velmi strohé. Disciplinární komise rovněž vzala v potaz tři ze čtyř možných polehčujících okolností a neshledala u zákroku Dominika Soláka žádnou přitěžující okolnost.

Ze všech těchto důvodů věříme ve správné rozhodnutí Exekutivy Českého svazu házené v odvolacím řízení.

V našem klubu jsme vždy dbali na to, aby hra byla čestná a spravedlivá. I nadále budeme podporovat naše hráče ve všech aspektech jejich profesionálního rozvoje, Dominik má plnou podporu jak od vedení klubu HCB Karviná, tak od svých spoluhráčů.

Děkujeme všem za podporu.