HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
čt 5.1.2023 | Redakce

Volno pomalu končí, příprava začíná 9. 1. 2023

Krátké volno, kterého si užívají hráči, pomalu končí. Všichni, kteří si neplní reprezentační povinnosti, zahájí přípravu 9. ledna.

Seniorská repre je momentálně ve Francii, kde má na programu dva těžké zápasy s účastníky blížícího se MS. Včera 5. 1. 2022 už sehráli duel s Egyptem, ve kterém 2x skóroval i Denis Harabiš a poskytl pak svoje hodnocení utkání reportérovi svazového webu: „Stříleli jsme moc z dálky přes jejich blok. Ve druhé půli už jsme se toho vyvarovali. Prosazovali jsme se jeden na jednoho, bylo to lepší. Naše největší zbraň je právě jeden na jednoho, v tom musíme pokračovat,“ poukázal Denis, co musí společně se spoluhráči do příštího utkání zlepšit. To se koná v sobotu v 15:15 a našim soupeřem bude Nizozemsko.

Kromě zmíněného Harabiše je na reprezentačním srazu Martin Galia jako trenér gólmanů a také fyzioterapeut Dan Jaroš.

V juniorské reprezentaci, která má kemp a poté ji čekají ve dnech 6. a 7. ledna dva těžké duely s Polskem a Norskem o účast na MS, které v červnu hostí Německo a Řecko, je momentálně Jonáš Patzel.

I dorostenecká reprezentace bude mít svůj kemp a to v Kutné hoře ve dnech 11. až 15. 1.2023. Toho se účastní Ondřej Palička a také Matěj Brychlec.

Takže pro start přípravy nebudou ještě všichni k dispozici, ale to nemění nic na tom, že se zbytek týmu bude věnovat zejména nabírání fyzičky a jakési konsolidace sil po náročné podzimní části Chance Extraligy. A vlastně nejen jí, protože jsme hráli i utkání Českého poháru a samozřejmě toho Evropského. I v něm jsme uspěli a vybojovali jsme si to, že v European Cupu zůstáváme i pro jarní třetí kolo, ve které se utkáme s Pančevem.

Zimní příprava ale nemůže být jen o fyzičce a tak ve dnech 20. – 21. 1 budeme hrát přípravný turnaj v polském Tarnově. V prvním utkání nás čekají Košice a ve druhém narazíme na vítěze utkání Tarnów – Brno.

Další přípravné zápasy už nestihneme vzhledem k tomu, že první soutěžní utkání budeme hrát už v sobotu 28. ledna v Kopřivnici. Ta nám vyšla vstříc, protože se původně mělo hrát až ve středu 1. 2. a tak by nám pro přípravu na utkání s Lovosicemi, které se bude hrát na naší palubovce v sobotu 4. 2., zbývaly pouze dva dny.

A poté už bude před námi další výzva – dvojutkání s Dinamem Pančevo ve dnech 11. 2. a 18. 2. 2023.

Začínáme na domácí palubovce a těšíme se, že v Karviné opět uvidíme Nema Marjanoviče.